مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان خبر داد

توزیع خرمای بم در تهران با هدف کاهش قیمت خرما

گروه اقتصاد – مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: «امیدواریم با توزیع خرمای بم در بازار تهران قیمت خرما کاهش پیدا کند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از تسنیم از کرمان، مهدی حسینی‌نژاد در جلسه‌ی تنظیم بازار استان کرمان با اشاره به این‌که نمایشگاه طرح ضیافت در مرکز استان و شهرستان‌ها در ماه رمضان در حال برگزاری است، اظهار کرد: «این نمایشگاه در شهر کرمان از ۱۸ اردیبهشت آغاز به کار کرده است».
وی با بیان این‌که مقرر بود نمایشگاه طرح ضیافت به مدت ۱۰ روز در کرمان برگزار می‌شود گفت: «از آنجا که از این نمایشگاه در پارک مادر کرمان استقبال بسیار خوبی شده است پیشنهاد می‌شود این نمایشگاه تمدید شود».
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به این‌که هزار تن خرمای بم به تهران ارسال می‌شود، افزود: «استان کرمان تولیدکننده بزرگ خرما در کشور است و صادرات خرما به هیچ عنوان ممنوع نشده است».
وی با بیان این‌که بازار تهران بر قیمت خرما اثرگذار است، گفت: «امیدواریم که با توزیع خرمای بم و بوشهر در بازار تهران قیمت خرما کاهش پیدا کند».
حسینی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که فروش‌های اینترنتی در استان در حال انجام است بیان کرد: «بیش از ۵۰ درصد بسته‌های پستی کشور مربوط به فروش‌های اینترنتی است».
وی با بیان این‌که توزیع این بسته‌ها باید بر اساس قانون نظام صنفی انجام شود افزود: «پیشنهاداتی شده که مجوزها بر این اساس صادر شود چراکه ممکن است در آینده برای اصناف چالشی در این زمینه ایجاد شود». /پ