مدیر كل راه و شهرسازی استان كرمان تاکید کرد

استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای انجام پروژه‌ها در زمان کوتاه‌

گروه جامعه – مدیر كل دیوان محاسبات استان كرمان گفت: «با توجه به این‌که برخی مشكلات دستگاه‌های اجرایی ناشی از عدم اطلاع كافی از قانون است، احكام و قوانین حاكم بر دستگاه‌های اجرایی استان كرمان به صورت مجزا در حال گردآوری و تحویل به این سازمان‌ها است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان، حسینی در مراسم معارفه رئیس جدید هیات حسابرسی این دیوان مستقر در اداره كل راه وشهرسازی استان کرمان، افزود: «دیوان محاسبات دنبال مچ‌گیری نیست و با ایفای نقش هدایتگری از طریق آموزش، به دنبال رسیدگی بهتر به امور دستگاه‌های اجرایی است».
وی اظهار کرد: «‌قصد دیوان محاسبات کمک بیش از پیش و در زمان مناسب، به دستگاه‌های اجرایی است».
مدیر كل دیوان محاسبات استان كرمان با تاکید بر سلامت، شفافیت كار و صداقت دو طرفه میان دستگاه‌های اجرایی و دیوان محاسبات افزود: «مدیران دستگاه‌ها باید با هیات‌های حسابرسی قبل و حین هزینه‌كرد اعتبارت مشاوره کنند».
حسینی خاطرنشان کرد: «ارتباط بیشتر، كامل‌تر و به‌روز دستگاه‌های اجرایی ضروری است».
وی گفت: «با توجه به این‌که برخی مشكلات دستگاه‌های اجرایی ناشی از عدم اطلاع كافی از قانون است، احكام و قوانین حاكم بر دستگاه‌های اجرایی استان كرمان به صورت مجزا در حال گردآوری و تحویل به این سازمان‌ها است».
مدیر كل دیوان محاسبات استان كرمان خاطرنشان کرد: «به منظور تسریع در حسابرسی هزینه‌کرد ادارات، کار حسابرسی به صورت تیمی انجام می‌شود».
وی با تقدیر از همكاری، تعامل و همراهی اداره كل راه و شهرسازی استان كرمان با دیوان محاسبات گفت:‌ «نقاط مثبت و اقدامات مناسب دستگاه‌های اجرایی كه منجر به تسهیل در كار شده است، در گزارشات دیوان محاسبات درج خواهد شد».
مدیر كل راه و شهرسازی استان كرمان نیز با بیان این‌كه هیچ اراده‌ای برای دور زدن قانون وجود ندارد، اظهار کرد: «كمك به حل و فصل مسائل مردم و تسهیل در امور آن‌ها مهم‌ترین فلسفه‌ی وجودی دستگاه‌های اجرایی است».
محمدمهدی بلوردی بر استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای انجام پروژه‌ها در زمان کوتاه‌تر و با هزینه‌ی كم‌تر تاكید كرد و افزود: «تعامل دستگاه‌های اجرایی با دیوان محاسبات در رسیدن به این هدف، بسیار مهم و موثر است».
گفتنی است در این مراسم از زحمات گلستانی رئیس هیات حسابرسی دیوان محاسبات مستقر در اداره كل راه و شهرسازی استان كرمان تقدیر و زندی به عنوان رئیس جدید این هیات معرفی شد.