رئیس شورای شهر کرمان در جمع خبرنگاران:

شهرداری امسال فعال‌تر شود

گروه جامعه ـ برخی اعضای شورای شهر کرمان، عصر سه‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران حاضر شدند و به پرسش‌ها پاسخ دادند.

علی‌اکبر مشرفی، سیدمحمدرضا معین زاده میرحسینی، محمدجواد کامیاب و ماه‌بانو معصوم‌زاده از غایبان این نشست بودند.

به گزارش خبرنگار فردای‌کرمان، در ابتدای جلسه، محمد فرشاد؛ رئیس شورای شهر با اشاره به نقش و اهمیت مطبوعات در آگاهی‌رسانی به جامعه، برخی از وظایف شورای شهر را نیز یادآوری کرد و گفت: «یکی از رسالت‌های مطبوعات می‌تواند این باشد که وظایف شورا و شهرداری را برای مردم تبیین کنند».

وی سپس با بیان این‌که شورا طی امسال و سال گذشته، ۸۰ جلسه برگزار کرده که تمامی جلسات با حضور خبرنگاران بوده است، افزود: «کمیسیون‌ گردشگری ۳۸ جلسه، برنامه و بودجه ۱۰۰ جلسه، عمران‌وحمل‌ونقل ۵۳ جلسه و خدمات شهری ۴۶ جلسه داشته است».

فرشاد ادامه داد: «کمیسیون‌های معماری و شهرسازی ۶۱ جلسه،  فرهنگی و هنری ۵۱ جلسه و اجتماعی ۴۱ جلسه برگزار کرده‌اند».

رئیس شورای شهر کرمان با اشاره به این‌که کمیسیون بهداشت هم ۲۲ جلسه برگزار کرده است، گفت: «حاصل این جلسات ۵۱۵ مصوبه برای فعالیت بهتر و تسهیل امور شهرداری بوده است».

وی سپس با بیان این‌که آنچه شهرداری تاکنون انجام داده جای قدردانی دارد، اظهار کرد: «بخش قابل توجهی از برنامه‌ای که شهردار به شورا ارائه کرده تحقق یافته اما نه همه‌ی آن». فرشاد اضافه کرد: «البته این هم به مسائلی از جمله شرایط اقتصادی کشور و نبود سازمان پویا و امکانات لازم در سازمان شهرداری بستگی داشته همچنین، مشارکت مردم آن‌طور که باید باشد نیست».

وی با تاکید بر این‌که اعتماد مردم به شهرداری و شورا باید بیش‌تر جلب شود، افزود: «بحث کرامت ارباب رجوع تاکنون آن‌طور مدنظر شورا بوده محقق نشده است».

رئیس شورای شهر کرمان گفت: «از شهردار محترم و همکاران‌شان خواهش می‌کنم امسال برنامه‌ریزی دقیق و فعالیت بیش‌تری براساس قولی که دادند و برنامه‌ای که دارند انجام دهند».

وی یادآور شد: «تا این لحظه هیچ پیشنهاد و طرحی نیست که از طرف شهرداری ارائه شده و مصوب نشده باشد».

فرشاد با بیان این‌که شورا بستر را برای کار شهرداری فراهم کرده است، ادامه داد: «هر طرح و پیشنهاد دیگری هم شهرداری بیاورد، چنانچه کارشناسی باشد، مصوب می‌کنیم ولی انتظار داریم به گونه‌ای کارها پیش برود که در پایان این دوره‌ی شورا و وقتی شهر را تحویل می‌دهیم وضعیت مطلوبی تحویل داده شود و مثل این دوره که کارهای زیادی از گذشته باقی بود نشود».

به گزارش فردای‌کرمان، در ادامه‌ی این نشست به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داده شد که در اخبار جداگانه‌ای منتشر می‌شود. / الف