مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان مطرح کرد

سمپاشی ۶۰هزار هکتار اراضی استان برای مبارزه با ملخ صحرایی/وضعیت کرمان نارنجی است

گروه جامعه – مدیر کل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: «وضعیت استان کرمان در رابطه با هجوم ملخ‌های صحرایی، نارنجی است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا منطقه کویر، مجید سعیدی با اشاره به آخرین وضعیت استان کرمان از هجوم ملخ‌های صحرایی اظهار کرد: «تاکنون بیش از ۶۰ هزار هکتار از اراضی استان کرمان برای مقابله با هجوم ملخ‌ها سمپاشی شده است».
وی با بیان این‌که ریزش و تکثیر این حشره زیاد است، افزود: «وجود رطوبت در مناطق جنوبی استان مخصوصا منطقه‌ی جازموریان، باعث شده که پوره‌های این آفت زودتر به ملخ تبدیل شوند».
مدیر کل مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه استانداری کرمان با اشاره به همکاری دستگاه‌های استان برای مقابله با ملخ صحرایی، بیان کرد: «دستگاه‌های اجرایی آنچه مورد تعهدشان بوده، انجام داده‌اند اما وسعت، پراکندگی و صعب‌العبور بودن برخی از مناطق کار مقابله با ملخ صحرایی را با سختی مواجه کرده است».
وی از ۱۴ نوبت سمپاشی هوایی در مناطق جنوبی استان خبر داد و گفت: «مبارزه با این آفت هم اکنون با تمام توان در حال انجام است و خوشبختانه به مزارع کشاورزی خسارتی وارد نشده و جلوی این حشره در منابع ملی گرفته شده اما در حال حاضر این نوع ملخ در دشت‌ها و منطقه‌ی جازموریان هستند».
سعیدی با بیان این‌که ملخ‌های صحرایی در بهمن‌ماه وارد ایران شده‌اند، اظهار کرد: «موج اول این ملخ‌ها در ابتدا در استان‌های جنوبی کشور بود که به مرور به استان کرمان نیز سرایت کرد».
وی افزود: «شمال استان کرمان وضعیت مطلوب‌تری در این حوزه دارد و تاکنون پنج هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی شمال استان سمپاشی شده به طوری که در شمال استان بیشتر در مناطق ریگان و ارزوئیه این حشره دیده شده که با پیگیری‌های صورت گرفته این مناطق نیز کنترل شده، اما بیشتر تکثیر و تولید این ملخ‌های صحرایی در جنوب استان است».
مدیر کل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به وضعیت استان کرمان گفت: «وضعیت استان کرمان در رابطه با هجوم ملخ‌های صحرایی، نارنجی است». /پ