شهردار منطقه 2 کرمان اعلام کرد

نصب المان «مادر زمین» در پارک مادر

گروه جامعه – شهردار منطقه دو شهر کرمان، از نصب اِلِمان «مادر زمین» در پارک مادر خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از کرمان آن‌لاین، علی سعیدی با بیان این‌که فضای خالی از هنر، فاقد جذابیت بوده و مانع ایجاد حس سرزندگی و نشاط در فضای شهری می‌شود، گفت: «به همین سبب ساخت المان‌‌های موضوعی در دستور کار شهرداری منطقه قرار گرفته و تاکنون چندین المان توسط هنرمندان مطرح استانی و کشوری ساخته و در معابر و بوستان‌های منطقه نصب شده است».
وی افزود: «بدون تردید، ساخت اِلمان‌هایی همچون اِلِمان مادر می‌تواند در پررنگ شدن نقش هنر در زندگی و ارتقاء کیفیت فضای شهر و ایجاد نشاط و سرزندگی در شهروندان موثر باشد».
شهردار منطقه دو کرمان بیان کرد: «هدف از نصب المان مادر که تجسم‌بخش طبیعت، آفرینش، باروری، بخشش و سخاوت زمین است، یادآوری اهمیت زمین و لزوم احترام به طبیعت است».
سعیدی افزود: «المان مادر زمین به ارتفاع چهار متر توسط محمدحسن ماموریان، هنرمند مطرح کشور و با بهره‌گیری از نقوش آثار باستانی کشف شده در شهداد و جیرفت ساخته و در پارک مادر نصب شده است».
وی همچنین با اشاره به ساخت اولین المان شهری ویژه نابینایان با نام «آیینه سفید» توسط دانیال محمودآبادی، هنرمند کرمانی، گفت: «این المان نیز در پارک مادر نصب شده و در معرض دید همشهریان قرار گرفته است». /پ