دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه:

مجتمع مس سرچشمه از توسعه مزارع آلوئه‌ورا حمایت می‌کند

گروه اقتصاد – دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه گفت: «در راستای رونق تولید و اشتغال‌زایی، کاشت ۱۸ هکتار زعفران، شش هکتار گل محمدی و ۳۰ هکتار گیاهان دارویی و توسعه‌ی کشت آلوئه‌ورا در دستور کار مس سرچشمه قرار گرفته است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از مس پرس، محسن ارسلان با اشاره به این‌که حمایت از توسعه و کشت آلوئه‌ورا را در دستور کار داریم، اظهار کرد: «تاکنون بیش از پنج هزار مترمربع در قالب چند گلخانه‌ی کشت آلوئه‌ورا در رفسنجان را مورد حمایت قرار داده‌ایم».
وی افزود: «با توجه به این‌که کشت آلوئه‌ورا آفت ندارد و در رفسنجان آب‌وهوای مناسب رشد این گیاه وجود دارد و نسبت به گرما مقاوم است، منطقه‌ی رفسنجان را به‌عنوان یکی از نقاط هدف انتخاب کرده‌ایم».
ارسلان خاطرنشان کرد: «در منطقه‌ی محی‌آباد از توابع رفسنجان مزرعه‌ی آلوئه‌ورا ایجاد شده و مس از این گلخانه حمایت‌های لازم جهت توانمندسازی متقاضی انجام داده است و در حال حاضر نیز مراحل تست کمپوت آلوئه‌ورا در تهران به پایان رسیده و در نظر داریم که دستگاه‌های صنایع تبدیلی مورد حمایت قرار بگیرند یا سرمایه‌گذاری انجام شود تا کمپوت و شربت آلوئه‌ورا در رفسنجان تولید و روانه بازار شود».
وی اضافه کرد: «پرداختن به صنایع فراوری آلوئه‌ورا علاوه بر ترویج مصرف گیاهان دارویی، می‌تواند اشتغال‌زایی را به دنبال داشته باشد ضمن این‌که در این زمینه خودکفا شده و محصولات مازاد بر مصرف را نیز می‌توانیم صادر کنیم».
دبیر کارگروه اقتصاد مقاومتی مجتمع مس سرچشمه با اشاره به این‌که به متقاضیان کشت این گیاه تسهیلات کم‌بهره نیز اعطا می‌شود بیان کرد: «اولین مرکز شتاب‌دهنده‌ی کشور را با کمک دانشگاه ولیعصر رفسنجان راه‌اندازی کردیم و هفته‌ای ۲۰ ساعت برای سرمایه‌گذاری‌های خرد و کلان مشاوره ارائه می‌دهیم».
وی افزود: «در راستای رونق تولید و اشتغال‌زایی کاشت ۱۸ هکتار زعفران، شش هکتار گل محمدی و ۳۰ هکتار گیاهان دارویی و توسعه‌ی کشت آلوئه‌ورا در دستور کار مس سرچشمه قرار گرفته است».
ارسلان با اشاره به این‌که رقم قابل توجهی از قطعات مورد نیاز مجتمع مس سرچشمه از واحدهای صنعتی شهرستان تدوین می‌شود گفت: «سند راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان رفسنجان باید تدوین شود زیرا اگر فکرمان را به علم و صنعت معطوف کنیم راه‌های نهفته‌ای وجود دارد که می‌تواند در زمینه‌ی توسعه و رونق اقتصادی کارگشا باشد». /پ