معاون قضایی دادگستری کرمان:

۳۴۰ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های کرمان آزاد شدند

گروه جامعه – رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمان گفت: «با تلاش سورای حل اختلاف زندان، یک فقره پرونده قتل عمد در شعبه‌ی یک ویژه زندان بم منجر به اخذ رضایت اولیاء دم و رهایی محکوم به قصاص از مجازات اعدام شده است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، مهدی تقی‌زاده اظهار کرد: «با پیگیری و تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف ویژه‌ی زندان در سه ماهه‌ی نخست سال جاری تعداد ۳۴۰ زندانی از زندان‌های این استان آزاد شد».
وی افزود: «در حال حاضر تعداد ۱۱ شورای حل اختلاف در سطح زندان‌های استان فعال است که با پیگیری موثر و با هدف کاهش جمعیت کیفری موفق به آزادی ۳۴۰ زندانی شده‌اند».
معاون قضایی رئیس کل دادگستری اظهارکرد: «در سه ماهه‌ی نخست سال‌جاری تعداد یک‌هزار و ۱۳۲ فقره پرونده توسط مراجع قضایی استان و یا با درخواست شاکی پرونده برای صلح و سازش به شعب شوراهای حل اختلاف ویژه‌ی زندانیان مستقر در زندان‌های استان ارجاع شده که با تلاش اعضای این شعب بیش از یک‌هزار و ۳۲ فقره پرونده مختومه و ۵۹۲ فقره منجر به صلح و سازش شده است».
وی یادآور شد: «همچنین در این مدت یک فقره پرونده قتل عمد در شعبه‌ی یک ویژه زندان بم منجر به اخذ رضایت اولیاء دم و رهایی محکوم به قصاص از مجازات اعدام شده است». /پ
وی گفت: «شوراهای حل اختلاف ویژه‌ی زندان استان کرمان در سه ماهه‌ی نخست سال ۱۳۹۸ نسبت به سال گذشته بسیار موفق عمل کرده و با تلاش و پیگیری اعضا و کارکنان این شوراها ۳۴۰ زندانی از بند رهایی یافتند». /پ