پورابراهیمی در دیدار با سرپرست میراث فرهنگی کرمان مطرح کرد

ظرفیت‌های گردشگری کرمان باید از حالت بالقوه خارج شوند

گروه جامعه – نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که صنعت گردشگری با ادبیات بخشنامه‌ای توسعه نمی‌یابد، گفت: «نباید برای توسعه‌ی صنعت گردشگری به دنبال اعتبارات محدود دولتی بود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، محمدرضا پورابراهیمی در دیدار سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان این‌که کل درآمد نفتی کشور بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است، اظهار کرد: «بررسی‌های اقتصادی نشان می‌دهد صنعت گردشگری ایران می‌تواند بیش از ۱۴ میلیارد دلار درآمد عاید کشور کند که بسیار بیشتر از درآمدهای نفتی خواهد بود».
وی با اشاره به این‌که حوزه‌های صنایع دستی و گردشگری ماهیت اقتصادی دارند، افزود: «حوزه‌ی میراث فرهنگی نیز می‌تواند در کسب درآمد به سایر حوزه‌ها کمک کند».
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که نباید برای توسعه‌ی صنعت گردشگری به دنبال اعتبارات محدود دولتی بود، بیان کرد: «باید راه و مسیر برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این صنعت بیش از پیش باز شود».
وی خواهان تفویض اختیارات کامل به مدیران استانی سازمان میراث فرهنگی کشور شد و تاکید کرد: «باید بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها در داخل استان‌ها انجام شود و از پیچیدگی‌های بروکراسی اداری در صنعت گردشگری کاسته شود».
پورابراهیمی با اشاره به عملکرد مثبت سازمان میراث فرهنگی کشور در تغییر کاربری و واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی افزود: «خوشبختانه امتیاز این سازمان در همکاری و تعامل با بخش خصوصی مثبت است».
وی با تقدیر از عملکرد رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در حوزه‌های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اظهار کرد: «خوشبختانه دکتر مونسان ارتباط بسیار خوبی با بدنه‌ی دولت و همچنین مجلس دارد و باید از این ظرفیت برای توسعه‌ی گردشگری استان کرمان بهره برد».
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با دعوت از رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور برای سفر به استان کرمان، گفت: «این استان ظرفیت‌های منحصر بفردی در بخش‌های تاریخی و گردشگری دارد که باید از حالت بالقوه خارج شوند».
وی با بیان این‌که کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان کرمان بسیار فعال است، افزود: «در حال حاضر مسئولان اداری و قضایی، بخش خصوصی و به ویژه نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با اداره کل میراث فرهنگی استان همراه هستند و از مدیریت جدید این اداره کل در راستای توسعه‌ی صنعت گردشگری خطه کریمان حمایت می‌کنند». /پ