مسئول عملیات حج تمتع مدیریت حج و زیارت استان کرمان:

زائران کرمانی از نهم شهریور ماه به کشور باز می‌گردند

گروه جامعه – جانشین و مسئول عملیات حج تمتع مدیریت حج و زیارت استان کرمان گفت: «پروازهای برگشت زائران کرمانی از نهم الی چهاردهم شهریورماه است و پیش‌بینی می‌شود طول مدت سفر زائران ۴۵ تا ۵۰ روز باشد».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا منطقه کویر، محمدعلی مجد با اشاره به زمان بازگشت زائران بیت‌الحرام استان کرمان اظهار کرد: «در مجموع سه هزار و ۵۴۶ نفر از استان کرمان در سفر حج امسال حضور دارند که از این تعداد سه هزار و ۴۲۰ زائر در قالب ۲۴ کاروان و ۱۲۷ نفر عاملین خدمت‌رسانی به زائرین خانه خدا هستند که یک هزار و ۸۷۹ نفر زن و یک هزار و ۶۶۷ نفر مرد این کاروان‌ها را تشکیل می‌دهند».
وی مسن‌ترین زائر کرمان را متولد ۱۳۰۴ (۹۴ ساله) و کوچک‌ترین آن‌ها را متولد ۱۳۸۵ (۱۳ ساله) اعلام کرد و افزود: «اعزام زائرین استان کرمان به سرزمین وحی از ۲۹ تیرماه آغاز و تا سوم مردادماه انجام شد و پرواز همه‌ی کاروان‌های استان کرمان به مقصد مدینه منوره بود».
جانشین و مسئول عملیات حج تمتع مدیریت حج و زیارت استان کرمان گفت: «پروازهای برگشت زائران کرمانی از نهم الی چهاردهم شهریورماه است و پیش‌بینی می‌شود طول مدت سفر زائران ۴۵ تا ۵۰ روز باشد».
وی ادامه داد: «دو پرواز روز ۹ شهریور، سه پرواز روز ۱۰ شهریور، سه پرواز روز ۱۱ شهریور، سه پرواز روز ۱۲ شهریور، دو پرواز روز ۱۳ شهریور و دو پرواز روز ۱۴ شهریورماه از جده به فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی کرمان خواهد بود».
مجد اظهار کرد: «در حج امسال شرکت‌های هواپیمایی عربستان هیچ پروازی را به ایران نداشتند و شرکت‌های هواپیمایی ماهان، زاگرس، قشم و … نیز به دلیل تحریم‌های ظالمانه اجازه‌ی ورود به خاک عربستان را دریافت نکردند و تنها پرواز حجاج ایرانی از سوی شرکت هواپیمایی ایران‌ایر صورت گرفت لذا همه‌ی زائرین خانه خدا امسال توسط این شرکت هواپیمایی به خانه خدا اعزام شدند و برگشت داده خواهند شد».
وی در خصوص وضعیت سلامتی زائرین استان کرمان گفت: «خوشبختانه تاکنون هیچ فوتی از استان کرمان در حج امسال گزارش نشده است». /پ