رئیس دادگستری زرند هشدار داد؛

افزایش ۴ درصدی آمار طلاق در زرند

گروه جامعه – رئیس دادگستری شهرستان زرند افزایش آمار طلاق را زنگ خطری برای کانون گرم خانواده دانست و گفت: «در چهار ماهه‌ی ابتدای سال‌جاری شاهد افزایش چهار درصدی آمار طلاق نسبت به سال گذشته در شهرستان زرند بودیم».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، حجت‌الاسلام محمود محمدی اظهار کرد: «مشکلات اقتصادی، اعتیاد، بیکاری، تغییر در سبک زندگی و تغییر ارزش‌ها مهم‌ترین علل بروز طلاق در زرند است».
وی با بیان مشکلات پیش روی ازدواج جوانان، گفت: «خانواده پایه و اساس یک اجتماع محسوب می‌شود که توفیق در آن به صورت مستقیم در اجتماع تاثیر دارد اما متاسفانه هم اکنون شاهد تزلزل این نهاد اصلی اجتماع و طلاق هستیم ».
رئیس دادگستری شهرستان زرند در ادامه از تمامی دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه خواست در جهت استحکام بنیان خانواده با کمک از اندیشمندان، روانشناسان و عوامل فرهنگی از هیچ کوششی مضایقه نکنند .
وی افزود: «نباید برنامه‌های پیشگیری از طلاق و آسیب‌های اجتماعی را محدود به سنین جوانی کرد، بلکه باید از کودکی و با آموزش مرحله به مرحله‌ی مهارت‌های زندگی به فرزندان، آن‌ها را برای ورود به زندگی مشترک و رویارویی با آسیب‌های اجتماعی آماده کنیم». /پ