معاون راهداری اداره كل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان كرمان بیان کرد:

آشكارسازی ۱۲ تونل و ۱۵ تقاطع غیرهمسطح در جاده‌های كرمان

گروه اطلاع‌رسانی – معاون راهداری اداره كل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان كرمان گفت: «تعداد ۱۲ تونل و ۱۵ تقاطع غیرهمسطح در جاده‌های استان كرمان برای نخستین مرتبه با صرف اعتباری بالغ بر پنج میلیار ریال آشكارسازی شد».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان كرمان، احسان عراقی‌زاده با بیان این‌كه بسیاری از تصادفات و تلفات جاده‌ای به علت خطای دید راننده بر اثر برخورد به دهانه‌ی تونل‌ها و پایه‌ی پل‌ها رخ می‌دهد، اظهار کرد: «این اداره كل برای حذف این نقاط حادثه‌خیز اقدام به آشكارسازی ۱۲ دهانه‌ی تونل و ۱۵ پل غیرهمسطح با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال کرده است».
وی افزود: «تونل‌ها به عنوان یك معبر زیرزمینی برای حمل‌و‌نقل و دسترسی، دارای نقش بسیار مهمی در مسیرهای ارتباطی هستند، لذا ایمن‌سازی و آشكارسازی آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است».
عراقی‌زاده با اشاره به ضرورت آشكارسازی تونل‌ها بیان كرد: «با انجام چنین اقدامی انتظار می‌رود از این پس، حوادث جاده‌ای در ترددهای شبانه‌ی خودروها به حداقل ممكن كاهش یابد».
وی تاکید کرد: «در این طرح پیشانی تونل‌ها و عرشه و پایه‌ی پل‌ها تا ارتفاع مجاز با نصب علایم و تفكیك باند آشكارسازی شده است». /پ