مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان خبر داد؛

آغاز گازرسانی به ۲ شهر و ۱۱۳ روستای کرمان در هفته دولت

گروه جامعه – مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان گفت: «عملیات اجرایی گازرسانی به پنج هزار و ۳۷۱ خانوار شهری و روستایی هم‌زمان با هفته دولت در استان کرمان آغاز می‌شود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، منوچهر فلاح اظهار کرد: «در هفته دولت سال‌جاری عملیات اجرایی گاز رسانی به دو شهر شهداد، اندوهجرد و ۱۱۳ روستا با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۲۲ میلیون ریال آغاز خواهد شد».
وی ادامه داد: «در طول مدت اجرای این پروژه‌ها ۶۳۴ کیلومتر خط تغذیه و شبکه اجرا و چهار هزار و ۳۲۰ انشعاب نصب می‌شود که پیش‌بینی می‌شود دو هزار و ۴۹۵ خانوار روستایی و دو هزار و ۸۷۶ خانوار شهری از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شوند».
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان بیان کرد: «تاکنون از مجموع ۷۱ شهر استان، ۵۳ شهر گازدار شده و از ۱۸ شهر باقیمانده، ۱۷ شهر در دست اجرا است که ۱۳ شهر آن شامل شهرهای جنوبی استان می‌باشد و با پیگیری‌های صورت گرفته یک شهر باقیمانده که شهر جبالبارز است در سال ۹۸ در دست اجرا قرار خواهد گرفت».
وی تعداد روستاهای گازدار استان را یک‌هزار و ۱۴۳ روستا بیان کرد و افزود: «برنامه‌ریزی برای گازرسانی به حدود ۲۰۰ روستا در سال ۹۸ در دست اقدام است».
فلاح تلاش وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران را در گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار را بسیار مهم ارزیابی كرد و گفت: «سال ۹۸ با گازدار شدن پنج شهر اندوهجرد، شهداد، عنبرآباد، بلوک و هنزا درصد بهره‌مندی کل خانوار استان از نعمت گاز طبیعی به ۷۸ درصد ارتقا می‌یابد». /پ