در مردادماه جاری؛

۱۵۲ عملیات اطفاء حریق در شهر کرمان انجام شد

گروه جامعه – مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از انجام ۱۵۲ مورد عملیات اطفاء حریق و ۲۶۳ مورد عملیات امداد و نجات در مرداد ماه سال‌جاری در شهر کرمان خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از کرمان آن‌لاین، علی عسکری گفت: «در مردادماه در مجموع ۱۵۲ مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده است که از این تعداد ۶۷ مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، ۲۴ مورد مربوط به وسایل نقلیه، ۳۶ مورد مربوط به منازل مسکونی، هشت مورد مربوط به مراکز تجاری، سه مورد مراکز دولتی، ۱۳ مورد مربوط به جنگل و درختان و یک مورد مربوط به مراکز صنعتی بوده است».
وی همچنین از انجام ۲۶۳ مورد عملیات امداد و نجات در مدت زمان یاد شده خبر داد و افزود: «از این تعداد ۷۳ مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزاردهنده، ۱۱۰ مورد زنده‌گیری مارهای سمی و غیرسمی، ۳۱ مورد چیدن حلقه و قفل، ۲۴ مورد امداد آسانسور، ۱۱ مورد امداد تصادفات خودرویی، یک مورد سقوط از کوه و پرت شدن از بلندی و مابقی آن‌ها مربوط به سایر موارد بوده است».
عسکری اظهار کرد: «در مجموع این عملیات‌ها، ۵۱ نفر از شهروندان نجات یافتند و متاسفانه ۱۲ نفر مجروح شدند».
وی خاطرنشان کرد: «در این مدت تعداد ۳۸۵ نفر از شهروندان، آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانی را توسط کارشناسان این سازمان فرا‌گرفته‌اند و همچنین ۸۲ مورد مشاوره‌ی ایمنی بنا به درخواست شهروندان ارائه شده است». /پ