در همایش سالانه ایمنی مدیریت توزیع برق شهر کرمان مطرح شد؛

آگاهی و مسئولیت‌پذیری عامل شکل‌گیری فرهنگ ایمنی است

گروه اطلاع‌رسانی – همایش سالانه‌ی ایمنی مدیریت توزیع برق شهر کرمان با حضور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان، معاونین، اعضاء هیات مدیره، مدیران امورهای چهارگانه‌ی شهرکرمان و جمعی از برق‌کاران نمونه و مدیران این شرکت برگزار شد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان، علی نورمندی‌پور مدیر اموربرق شمال‌غرب کرمان در مراسم همایش سالانه‌ی ایمنی با تبریک هفته دولت و روز کارمند اظهار کرد: «این همایش به منظور ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی کارکنان و کاهش حوادث در بین پرسنل شرکت توزیع برق برگزار می‌شود».
دبیر برگزاری همایش سالانه ایمنی همچنین یکی دیگر از اهداف برگزاری این همایش را ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی مردم به منظور کاهش حوادث مردمی بیان کرد و افزود: «برگزاری این همایش باعث کاهش حوادث و ارتقاء سطح ایمنی و موجب شادی، طراوت و ایجاد انگیزه در بین پرسنل شرکت توزیع برق می‌شود که این امر عامل اصلی در کاهش حوادث است».
علی حسنخانی مدیر دفتر ایمنی نیز در این همایش بزرگ‌ترین و مهم‌ترین سرمایه‌ی اصلی هر سازمان را منابع انسانی آن سازمان دانست و گفت: «به همین منظور توجه خاصی به موضوع سلامت کارکنان و ارتقاء ایمنی صورت گرفته است».
وی افزود: «آگاهی و حس مسئولیت‌پذیری تک‌تک افراد در پیاده‌سازی و نهادینه کردن فرهنگ ایمنی از مهم‌ترین عوامل شکل‌گیری فرهنگ ایمنی است».
حسنخانی اظهار کرد: «از ابتدای سال جاری تاکنون چندین حادثه بخیر گذشت گزارش شده که به دلیل رعایت مقررات ایمنی خطر جدی نداشته است».
وی گفت: «حوادث تنها ناشی از خطای ظاهری نیست بلکه نتیجه‌ی یک رفتار و فرهنگ رفتاری ناقص است که باید نگرش ما به ایمنی اصلاح شود».
معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان نیز با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در بحث ایمنی گفت: «باید در زمینه‌ی ایمنی، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی مناسب انجام شود».
محسن قراچه‌داغی ‌با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی در بحث ایمنی به مردم افزود: «رسانه‌ها در زمینه‌ی اطلاع‌رسانی نقش بسیار مهمی را بر عهده دارند و می‌توانند کمک کنند تا پیام‌های ایمنی به مردم منتقل شود و آگاه‌سازی صورت گیرد».
وی افزود: «یکی از موفقیت‌های شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان در سال‌های اخیر کاهش حوادث مردمی ناشی از برق گرفتگی مرتبط با شبکه‌های توزیع و همچنین کاهش چشمگیر حوادث پرسنلی و پیمانکاری این شرکت بوده است که در این راستا آگاه‌سازی و ارتقاء سطح فرهنگ عمومی مردمی موثربوده است». /پ