فرمانده انتظامی استان کرمان تاکید کرد؛

نظم و امنیت ایام محرم در اولویت ماموریت‌های پلیس

گروه جامعه – فرمانده انتظامی استان کرمان با تاکید بر تحول بنیادی در انجام وظایف و ماموریت‌های تمامی رده‌های انتظامی، نظم و امنیت ایام محرم را اولویت ماموریت‌های پلیس بیان کرد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا ناظری اظهار کرد: «اخیرا با آغاز رقابت‌های فوتبال در ورزشگاه امام علی سیرجان درگیر نظم و امنیت این رویدادهای ورزشی بودیم که بحمدالله با تلاش‌های انجام شده، این بازی‌ها در شرایط خوبی انجام شدند و در ادامه نیز اقدامات لازم در این زمینه را در دستور کار خواهیم داشت».
وی با تاکید بر ضرورت ایجاد تحول بنیادی در تمامی رده‌های انتظامی و پلیس‌های تخصصی افزود: «نتایج حاصل از این تحولات در سبد نظم و امنیت عمومی جامعه قرار می‌گیرد و ماحصل آن‌ها افزایش رضایتمندی شهروندان خواهد بود».
ناظری بیان کرد: «در همین رابطه در حوزه‌ی پلیس راهور شاهد اقدامات خوبی در زمینه‌ی انضباط ترافیکی بودیم و در حوزه‌ی پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز حدود ۱۰ تن نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش کشفیات داشتیم و اقدامات خوبی توسط پلیس آگاهی در کاهش جرایم خشن صورت گرفته است».
وی ادامه داد: «اخیرا در زمینه‌ی کشف چندین مورد سرقت مسلحانه طلاجات، خودرو و احشام در مناطق مختلف استان و همچنین با تلاش و حضور ضربتی ماموران پلیس شهرستان کرمان و آگاهی مرکز استان کشف چند مورد سرقت حین وقوع را هم شاهد بودیم».
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به ارتباط مستمر با رئیس شورای تامین استان پیرامون موضوعات امنیتی اظهار کرد: «باید روندی لحاظ شود که تمام ظرفیت‌های استان در زمان وقوع رخدادهای امنیتی و جرایم خاص به کمک پلیس بیایند و نهایت همکاری را با مجموعه‌ی انتظامی داشته باشند».
وی با اشاره به در پیش بودن ماه محرم‌الحرام خاطرنشان کرد: «نظم و امنیت ایام محرم در اولویت ماموریت‌های پلیس قرار دارد».
ناظری افزود: «پلیس سراسر استان از هم‌اکنون طرح‌ها و تدابیر نظارتی و کنترلی را در دستور کار قرار داده و در تلاش هستیم با تقویت و آموزش افرادی در قالب همیاران محرم به نوعی مسئول‌سازی و بخش مهمی از نظم و امنیت هیات‌های مذهبی را به متولیان، اعضای هیات امنا و معتمدان محلی واگذار کنیم تا رده‌های انتظامی به نحو موثرتری به وظایف اصلی خود بپردازند». /پ