مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان خبر داد

فعالیت شبانه‌روزی ۴۵ تیم راهداری در ایام اربعین حسینی

گروه جامعه – مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به سفر زائران اربعین و ترافیک محورهای مواصلاتی استان، از آمادگی گشت‌های ایمنی راهداری برای تامین ایمنی اتوبوس‌های حامل زائران اربعین خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان، سیدعلی حاج‌سیدعلیخانی اظهار کرد: «به منظور خدمات‌رسانی به زائرانی که عازم مرزهای غربی کشور، جهت شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی هستند، تعداد ۴۵ گشت‌ راهداری در قالب پانزده تیم به صورت شبانه‌روزی در محورهای مواصلاتی حوزه‌ی شمال استان کرمان فعالیت دارند».
وی افزود: «باتوجه به حجم بالای تردد وسایل‌نقلیه‌ی عمومی و شخصی در محورهای اصلی جنوب به شمال استان و اتوبوس‌های زائرین اربعین از مبداء استان سیستان و بلوچستان و کشورهای افغانستان، پاکستان و هندوستان، گشت‌های راهداری استان با آمادگی کامل و به‌صورت شبانه‌روزی خدمت‌رسانی و کمک‌رسانی به زائران را با عشق و علاقه به دوست‌داران حضرت اباعبدا…الحسین علیه‌السلام انجام می‌دهند».
مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به این‌که راهدارخانه‌های استان کرمان برای پذیرایی و استقرار زائران اربعین آمادگی دارند، بیان کرد: «با استفاده از توان فنی و ماشین‌آلات راهداری استان، چهار پارکینگ محل استقرار ماشین‌آلات راهداری مانند جرثقیل، لودر، کامیون و… احداث و ماشین‌آلات مذکور در آن‌ها مستقر شده‌اند تا در صورت لزوم دسترسی به آن‌ها به سهولت امکان‌پذیر باشد».
وی ادامه داد: «با توجه به اهمیت معاینه‌ی فنی ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی جاده‌ای، مراکز مکانیزه‌ی معاینه‌ی فنی سراسر استان نیز به‌صورت شبانه‌روزی آماده‌ی ارائه‌ی خدمات فنی به ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای هستند».
حاج‌سیدعلیخانی اولویت اصلی راهداری استان در اعزام زائران اربعین حسینی با ناوگان مسافربری اتوبوسی برون شهری، تامین حداکثری رضایت‌مندی زائران و ارتقاء ایمنی سفرهای جاده‌ای دانست و افزود: «با در نظر داشتن تلاش‌ها و اقدامات انجام شده توسط مجموعه‌ی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان در کنار دیگر فعالیت‌های ارزشمند تشکل‌های صنفی بخش حمل‌ونقل مسافربری، امیدواریم شاهد به حداقل رسیدن سوانح جاده‌ای و ترافیکی ایمن و روان در تمامی محورهای استان و کشور باشیم». /پ