آمادگی ناوگان حمل‌ونقل کرمان برای بازگشت زائران اربعین

۲۵ و ۲۶ مهرماه، روزهای اوج بازگشت زائران کرمانی

گروه جامعه – مدیر كل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به انتقال ۴۰ هزار زائر کرمانی از شمال استان به پایانه‌های مرزی با استفاده از اتوبوس‌های مسافربری، گفت: «طبق هماهنگی‌های به‌عمل آمده با استفاده‌ی حداكثری از توان ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای، انتقال سریع زائران از مرزهای شلمچه و چذابه به استان كرمان را در دستور كار قرار داده‌ایم».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان، سیدعلی حاج‌سید‌علیخانی با بیان این‌که طی ۲۰ روز گذشته حدود یك‌هزارو ۱۵۰ سفر اتوبوسی از مبادی استان كرمان به مرزهای شلمچه و چذابه برای انتقال زائران كرمانی انجام شده است، اظهار کرد: «در این سفرها حدود ۴۰ هزار زائر كرمانی از شمال استان به پایانه‌های مرزی انتقال داده شده است».
وی با اشاره به آغاز بازگشت سفر زائران از كربلای معلی، افزود: «طبق هماهنگی‌های به‌عمل آمده با انجمن صنفی شركت‌ها و موسسات مسافربری استان، با استفاده‌ی حداكثری از توان ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای، انتقال سریع زائران را با اولویت ایمنی سفر از مرزهای شلمچه و چذابه به استان كرمان در دستور كار قرار داده‌ایم».
مدیر كل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان گفت: «بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده از روز دوشنبه ۲۲ مهرماه، روند بازگشت، رشد قابل توجهی پیدا خواهد کرد و از تاریخ ۲۵ تا ۲۶ مهرماه، روزهای اوج بازگشت زائران از كربلای معلی خواهد بود».
وی با اشاره به این‌كه ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای استان همگام با سراسر كشور از تاریخ دهم مهرماه زائران را به مرزهای خروجی منتقل کرده است، ادامه داد: «حجم بالای بازگشت زائران در روزهای اوج بیشتر از ظرفیت موجود شبكه حمل‌ونقلی است و آمارها نشان می‌دهد عملكرد این ناوگان نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر شده است».
حاج‌سیدعلیخانی افزود: «كارشناسان این اداره كل در پایانه‌های مرزی مستقر هستند و علاوه بر راهنمایی زائران، به انتقادها و شكایات آن‌ها كه از طریق سامانه‌ی پیامكی ۱۰۰۰۰۳۴۱ دریافت می‌کنند، روزانه رسیدگی کرده و پاسخ‌ها را از همین طریق به اطلاع آن‌ها می‌رسانند».
مدیر كل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان كرمان همچنین به اقدام ویژه در مركز مدیریت راه‌های كشور اشاره و اظهار کرد: «عملكرد تمام ناوگان اتوبوسی با سیستم هوشمند سپهتن رصد می‌شود و در مواقع ضروری كه نیاز به جابه‌جای ناوگان است، پیامك به راننده و شركت حمل‌ونقل ارسال می‌گردد تا از این طریق حداكثر استفاده از توان ناوگان برون‌شهری به عمل آید». /پ