مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان اعلام کرد

۶۵۰۰ سند روستایی در کرمان صادر می‌شود

گروه جامعه – مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: « نقشه‌ی راه تثبیت روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان کرمان تدوین شده است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان، رضا طالبی‌زاده در نشست هم‌اندیشی و همکاری در اجرای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه‌ی مسکن که با حضور مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: «نقشه‌ی راه تثبیت روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان کرمان در شش ماهه‌ی دوم سال‌جاری تدوین شده و بر اساس آن تا پایان سال‌جاری بیش از شش هزار و ۵۰۰ سند روستایی صادر خواهد شد».
وی بیان کرد: «سهمیه‌ی واحدهای ثبتی بر اساس ظرفیت و نیروی انسانی مشخص و به آنان ابلاغ شده تا روند صدور اسناد مالكیت كاداستری اراضی و ساختمان‌های روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بر اساس ی راهبردی صورت پذیرد».
این مقام قضایی با اشاره به این‌که در روند صدور اسناد مالکیت روستایی نیازمند تعامل سایر ادارات متولی امر زمین و مسکن هستیم، افزود: «در برخی مناطق بین متصرفین اختلافات میدانی وجود دارد و این امر روند تثبیت اراضی روستایی را با مشکل مواجه کرده است که مسئولین ادارات کل ثبت اسناد و املاک استان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بازدیدهای میدانی و حضور در شهرستان‌های مختلف نسبت به رفع این مشکلات اقدام خواهند کرد».
علی‌اکبر سلطانی‌نژاد مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان نیز با بیان اقدامات انجام شده در خصوص نحوه و تعداد پرونده‌های تشکیل شده در اجرای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی اظهار کرد: «با اجرای قانون جامع حدنگار (کاداستر) یکی از اساسی‌ترین زیرساخت‌های توسعه‌ی کشور توسط سازمان ثبت اسناد و املاک شکل می‌گیرد». /پ