نماینده استاندار کرمان در پشتیبانی ستاد اربعین خبر داد

استقرار ۴۰ موکب کرمانی در عراق

گروه جامعه – نماینده استاندار کرمان در پشتیبانی ستاد اربعین در خوزستان گفت: «استان کرمان ۴۰ موکب در کشور عراق مستقر کرده که هشت موکب در مسیر نجف به کربلا و ۳۲ موکب در کربلا مستقر هستند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدمحمودآبادی اظهار کرد: «موکب‌های استان کرمان مستقر در عراق، روزانه ۲۶۰هزار و ۲۸۴ وعده غذا و ۱۷۳هزار و ۸۴۰ میان‌وعده بین زائران اربعین حسینی توزیع می‌کنند».
وی افزود: «همچنین ۱۶۰ نانوای زن، روزانه ۱۳۲هزار و ۶۰۰ قرص نان طبخ و بین زائران توزیع می‌کنند».
نماینده استاندار کرمان در پشتیبانی ستاد اربعین در خوزستان ادامه داد: «استان کرمان ۴۰ موکب در کشور عراق مستقر کرده که هشت موکب در مسیر نجف به کربلا و ۳۲ موکب در کربلا مستقر هستند».
سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان از فعالیت بیش از هزار نیروی انسانی استان کرمان در موکب‌ها و همچنین در قالب ۴۵۰ نیروی امدادرسان هلال احمر در کنار نیروهای اورژانس، کادر درمانی، شهرداری، آتش‌نشانی، رسانه‌ها و… خبر داد.
وی بیان کرد: «ساخت و استقرار ۷۱۳ چشمه دستشویی و ۵۲۰ دوش حمام در مسیرها و موکب‌ها توسط ستاد اربعین استان کرمان انجام شده است».
محمودآبادی، آخرین آمار ثبت‌نام زائران استان کرمان در سامانه‌ی سماح را ۱۱۸ هزار و ۸۵۷ نفر اعلام کرد و گفت: «تاکنون سه هزار و ۲۰۰ زائر کرمانی هم از عتبات به کشور برگشته‌اند».
نماینده استاندار کرمان خاطرنشان کرد: «امسال حدود ۱۰۰ هزار زائر خارجی و عموما پاکستانی از خدمات موکب‌های مستقر در بم، ماهان، باغین و سیرجان بهره‌مند می‌شوند که نسبت به پارسال ۲۰ هزار نفر رشد دارد».
وی با بیان این‌که ۸۷درصد از اتوبوس‌های استان به حمل و نقل زائران اربعین اختصاص یافته است، بیان کرد: «۵۷۰ اتوبوس در جابه‌جایی زائران فعالیت می‌کنند و ۴۵ دستگاه از آن در داخل عراق حضور دارند».
محمودآبادی افزود: «هزار و ۸۰۰ زائر از استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و کشور پاکستان با سه رام قطار از زاهدان و کرمان به خوزستان منتقل شدند. این درحالی است که هفتگی دو پرواز هم از کرمان به اهواز و یک پرواز از کرمان به نجف انجام و در هر پرواز ۲۷۴ زائر منتقل می‌شود». /پ