رئیس کل دادگستری استان کرمان:

کرمان در آزادسازی زندانیان رتبۀ برتر را کسب کرد

گروه جامعه – رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان این‌که شوراهای حل اختلاف استان کرمان در حوزه‌ی صلح و سازش در چندین سال متوالی رتبه‌ی سوم کشوری را به خود اختصاص داده است، گفت: «شوراهای حل اختلاف زندان‌های استان کرمان در سال ۹۷ با آزادسازی یک‌هزار و ۹۸۰ نفر از زندان، رتبه‌ی برتر کشوری را کسب کرده‌اند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، یدالله موحد در آیین افتتاح ساختمان معاونت قضایی شوراهای حل اختلاف دادگستری استان کرمان (ساختمان شهید توکلی) با تاکید بر این‌که شورای حل اختلاف، نماد اعتماد نظام قضایی کشور به توانایی‌های مردمی است، افزود: «روسا و اعضای شوراهای حل اختلاف استان کرمان، اعتماد نظام قضایی کشور به توانایی‌های مردمی را به درستی پاسخ داده‌اند».
وی ادامه داد: «شوراهای حل اختلاف زندان‌های استان کرمان در سال ۹۷ با آزادسازی یک‌هزار و ۹۸۰ نفر از زندان رتبه‌ی برتر کشوری را کسب کرده‌اند که کار بزرگ و شایسته‌ی تقدیری است».
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به این‌که شوراهای حل اختلاف استان کرمان در حوزه‌ی قصاص و گذشت اولیای دم نیز کارنامه‌ی درخشانی دارند، اظهار کرد: «شوراهای حل اختلاف استان کرمان در حوزه‌ی صلح و سازش نیز رتبه‌ی سوم کشوری را در چندین سال متوالی به خود ختصاص داده است که موفقیت استان در حوزه‌ی شوراهای حل اختلاف را نشان می‌دهد».
وی بیان کرد: «بر مبنای برنامه‌ریزی‌های رئیس قوه قضائیه زمینه‌ی تعامل هر چه بیشتر بین مدیران قضایی و اعضای شوراهای حل اختلاف فراهم شده است».
موحد در ادامه گفت: «افتتاح ساختمان معاونت قضایی شوراهای حل اختلاف دادگستری استان کرمان (ساختمان شهید توکلی)، سیزدهمین پروژه‌ی عمرانی افتتاح شده دادگستری استان کرمان در سال‌جاری به شمار می‌رود».
وی اظهار کرد: «ساختمان معاونت قضایی شوراهای حل اختلاف دادگستری استان کرمان (ساختمان شهید توکلی) با ۷۵۰ مترمربع زیربنا و اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده و برای امور اداری شوراهای حل اختلاف مورد استفاده قرا می‌گیرد». /پ