در ستاد تنظیم بازار مطرح شد

تخلف ۲ میلیارد تومانی مرغداران کرمانی / فروشگاه‌های عرضۀ مستقیم مرغ در کرمان افزایش می‌یابد

گروه اقتصاد – سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان گفت: «فروشگاه‌های عرضه‌ی مستقیم مرغ در سطح استان باید افزایش پیدا کنند تا مرغ به قیمت واقعی به دست مصرف‌کننده برسد».
به گزارش فردای کرمان به نقل از تسنیم کرمان، ستاد تنظیم بازار استان کرمان صبح امروز ۲۴ مهر ماه با حضور محمدعلی دهقان سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان برگزار و برای قیمت مرغ در استان تصمیم‌گیری شد.
رضا سنجری مدیرکل اقتصادی استانداری کرمان در این جلسه با بیان این‌که میزان افت تولید مرغ در استان بررسی و نظارت شده است اظهار کرد: «تاکنون سه کشتارگاه در سطح استان بازرسی شدند».
وی با بیان این‌که میانگین میزان افت مرغ در کشتارگاه‌های طیور استان کرمان ۲۵٫۳۸ درصد است گفت: «این افت مرغ یعنی اگر ۱۰۰ کیلو مرغ زنده تحویل کشتارگاه بدهیم حدود ۷۵ کیلو گوشت مرغ به دست می‌آید».
معاون نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این جلسه با بیان این‌که پرونده‌ی تخلف تولیدکنندگان مرغ در استان تشکیل شده است گفت: «در ماه گذشته هشت پرونده‌ی تخلف تشکیل شده و در ماه جاری نیز چند پرونده در حال تشکیل است که به تعزیرات حکومتی ارجاع می‌شود».
محسن میرزایی با اشاره به این‌که ارزش ریالی پرونده‌های تخلف مرغداران استان حدود دو میلیارد تومان است افزود: «مرغداران باید مرغ را به قیمت مصوب هشت هزار و ۵۰۰ تومان به کشتارگاه‌ها بفروشند که از این مبلغ بیشتر فروخته شده است».
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان نیز در این جلسه با بیان این‌که کشتارگاه‌ها با ۲۵٫۵ درصد افت مرغ موافق نیستند و افت مرغ را ۲۷ درصد اعلام می‌کنند اظهار کرد: «در بررسی دقیقی که انجام شده است افت مرغ در کشتار ۲۵٫۵ درصد است».
محمدعلی دهقان با بیان این‌که قیمت مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان تصویب ستاد تنظیم بازار کشوری است، گفت: «هشت هزار و ۸۰۰ تومان قیمت هر کیلو مرغ زنده است که باید به کشتارگاه‌ها عرضه شود».
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان با بیان این‌که کشتارگاه‌ها باید مرغ زنده را نقدا از مرغدار خریداری کند تا مرغدار هم دچار چالش نشود افزود: «فروشگاه‌های عرضه‌ی مستقیم مرغ در سطح استان نیز باید افزایش پیدا کنند تا مرغ به قیمت واقعی به دست مصرف‌کننده برسد». /پ

عکس آرشیوی است