مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی:

احتمال هجوم مجدد ملخ‌ها به جنوب استان کرمان وجود دارد

گروه اقتصاد ـ مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی گفت: «با توجه به اعلام سازمان جهانی غذا، در ماه‌های پایانی امسال احتمال ورود موج جدیدی از ملخ‌های صحرایی به جنوب استان کرمان وجود دارد».
به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا کرمان، مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهادکشاورزی روز جمعه در سفر به جیرفت افزود: «در سه موج اول امسال، هجوم ملخ‌ها را به جنوب کرمان داشتیم که با وجود همه محدودیت‌ها و کمبودها، سازمان جهاد کشاورزی و دستگاه‌های همکار به نحو مطلوبی این آفت خطرناک را مدیریت کردند».
سیدمحمد موسوی از انجام مکاتبه وزیر جهاد کشاورزی با وزیر کشور، معاون اول رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد و اظهار کرد: «تمام تمهیدات ویژه از هم‌اکنون برای مبارزه با موج جدبد ملخ‌ها به جنوب کرمان انجام شده است».
وی از تخصیص هزینه مبارزه با ملخ در جنوب کرمان به وزارت کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: «در حال حاضر تیم‌های پایش ملخ صحرایی در شهرستان‌های جنوبی استان کرمان در آمادگی کامل هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، زمینه مبارزه جدی را فراهم کنند».
مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی افزود: «مناطق پر خطر هجوم ملخ‌ها در جنوب کرمان شناسایی شده و پایش جدی منطقه با حضور کارشناسان فنی حفظ نباتات در حال انجام است».
مدیرکل مدیریت بحران وزارت جهاد کشاورزی از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به استان کرمان برای هزینه در زمینه بازسازی زیرساخت‌های کشاورزی خسارت دیده از سیلاب نیز خبر داد.
موسوی در بازدید از مناطق خسارت دیده از سیلاب‌های ابتدای امسال در جنوب کرمان گفت: «با وجود نداشتن اعتبار برای بازسازی زیرساخت‌های کشاورزی خسارت دیده از سیلاب، سازمان جهاد کشاورزی این منطقه اقدامات خوبی را در زمینه بازسازی قنوات و راه‌های دسترسی به مزارع انجام داده است».
وی با بیان این‌که برای بازسازی زیرساخت‌های خسارت دیده از سیلاب در حوزه کشاورزی ۲۰میلیارد تومان اعتبار به زودی در اختیار استان کرمان قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: «در این میان جنوب استان کرمان هم با دریافت اعتبارات بایستی اقدامات بازسازی را انجام دهد». / الف