رئیس حوزه قضایی شهرستان فاریاب خبر داد

اعضای شبکۀ توزیع شیشه و هروئین در فاریاب دستگیر شدند

گروه جامعه – رئیس حوزه قضایی شهرستان فاریاب از دستگیری اعضای یک شبکه‌ی توزیع مواد مخدر از نوع شیشه و هروئین خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا کرمان، علیرضا سالاری در تشریح جزییات این خبر اظهار کرد: «طی چند روز گذشته در دو عملیات جداگانه ماموران پاسگاه «زهمکان» موفق به کشف یک محموله‌ی ۳۰ کیلوگرمی هروئین و ۳۰ کیلوگرمی شیشه به همراه ۲۵ کیلوگرمی مرفین از سوداگران مرگ شده‌اند».
این مقام قضایی با بیان این‌که در این رابطه دو قاچاقچی بازداشت شده‌اند، افزود: «در بازجویی‌های اولیه از متهمان مشخص شد، این افراد به صورت سازمان‌یافته و شبکه‌ای محموله‌های هروئین و شیشه را از مرزهای شرقی کشور به سمت استان‌های مرکزی کشور منتقل و توزیع می‌کردند».
سالاری ادامه داد: «قاچاقچیان از ماشین‌های مدل بالا برای انتقال این محموله‌های مواد مخدر استفاده می‌کرده و با توجه به این‌که خودروهای متهمین مجهز به GPS و سایر تجهیزات الکترونیکی بوده است توسط سایر اعضای باند قابل ردیابی و شناسایی بوده است».
وی ارزش ریالی مواد مخدر کشف شده را بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال بیان کرد و گفت: «دستورات قضایی لازم جهت شناسایی و دستگیری سایر اعضای این باند صادر شده است ».
رئیس حوزه قضایی شهرستان فاریاب خاطرنشان کرد: «قانون‌گذار مجازات‌های سنگینی برای سوداگران مرگ در نظر گرفته است و به‌طور مثال مستندا به ماده‌ی ۴۵ قانون مبارزه با مواد مخدر، هر کسی هروئین، مرفین، مت‌آمفتامین (شیشه) و یا دیگر مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیرداروی را وارد کشور کند، یا مبادرت به ساخت، تولید، توزیع صدور، ارسال و خرید و فروش کند و یا در معرض فروش قرار دهد و یا نگهداری مخفی یا حمل کند و هرگاه مواد مکشوفه بیش از دو کیلوگرم باشد متهم محکوم به اعدام و مصادره‌ی اموال ناشی از همان جرم است». /پ