مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان مطرح کرد

برخورداری ۹۳درصد خانوارهای شهری استان از نعمت گازطبیعی

گروه اقتصاد – مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان گفت: «گازرسانی به ۳۹۹ روستا و ۱۷ شهر نیز در دست اجرا است که امیدواریم تا پایان سال‌جاری میزان بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی استان از نعمت گاز طبیعی به ۷۷ درصد افزایش یابد».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان کرمان، منوچهر فلاح از رشد ۸۴ درصدی اجرای شبکه‌ی تغذیه و توزیع گاز طبیعی در استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: «از ابتدای سال‌جاری تاکنون یک‌هزار و ۴۵۰ کیلومتر شبکه‌ی تغذیه و توزیع گاز طبیعی در استان کرمان اجرا شده است که بر این مبنا تقریبا دو برابر شبکه‌گذاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در سطح استان را شاهد هستیم».
وی افزود: «تاکنون دو هزار كیلومتر خطوط انتقال گاز و بیش از ۱۷ هزار کیلومتر شبکه‌ی تغذیه و توزیع در سطح استان اجرا شده که با تلاش مهندسین، کارکنان و پیمانکاران مجموعه‌ی گاز استان با گذشت هشت ماه از سال‌جاری ۹۳ درصد از تعهدات شبکه‌گذاری طبق بودجه‌ی مصوب سال ۹۸ ابلاغی از سوی شرکت ملی گاز ایران محقق شده است».
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان ادامه داد: «خوشبختانه امسال، اجرای طرح‌های گازرسانی در سطح استان با سرعت زیادی در حال انجام است که گازرسانی به ۱۳ محور صنعتی استان نیز در دست اقدام است و امیدواریم با گازرسانی به صنایع کوچک و بزرگ استان گام موثری در جهت پیشبرد اهداف اقتصادی جامعه، رونق تولید، کشاورزی و نهایتاً اشتغال‌زایی در سطح استان برداشته شود».
وی خاطرنشان کرد: «با تلاش و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در امر توسعه‌ی گازرسانی، میزان برخورداری خانوارهای شهری و روستایی از نعمت گاز طبیعی در حال افزایش است که در حال حاضر ۹۳ درصد خانوار شهری و ۴۴ درصد خانوار روستایی واجد شرایط گازرسانی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند و بیش از ۶۴۲ هزار مشترک در سطح استان جذب شده است».
فلاح گفت: «گازرسانی به ۳۹۹ روستا و ۱۷ شهر نیز در دست اجرا است که امیدواریم تا پایان سال‌جاری میزان بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی استان از نعمت گاز طبیعی به ۷۷ درصد افزایش یابد». /پ