فرماندار رفسنجان خبر داد

فرزندان مهاجران افغانستانی شناسنامه‌دار می‌شوند

گروه جامعه – فرماندار رفسنجان با اشاره به وجود بیش از ۶۰ هزار تبعه‌ی افغانستانی در رفسنجان گفت: «برای این اتباع به‌ویژه فرزندانشان باید فرهنگ‌سازی کرد تا قانونمند زندگی کنند و مسائل امنیتی، بهداشتی و غیره را رعایت کنند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایرنا کرمان، مجید فصیحی‌هرندی در نشست ساماندهی متکدیان، بیان کرد: «طبق مصوبه‌ی چند ماه اخیر مجلس شورای اسلامی برای فرزندانی که از مادر ایرانی و پدر تبعه‌ی خارجی متولد شده باشند، شناسنامه ایرانی صادر می‌شود».
وی به وجود بیش از ۶۰ هزار تبعه‌ی افغانستانی در رفسنجان اشاره کرد و افزود: «برای این اتباع به‌ویژه فرزندانشان باید فرهنگ‌سازی کرد تا قانونمند زندگی کنند و مسائل امنیتی، بهداشتی و غیره را رعایت کنند».
فصیحی هرندی اضافه کرد: «باید مصوبه‌ای از شورای آموزش و پرورش بگیریم تا مربیان آموزش‌هایی را به دانش‌آموزان اتباع ارائه دهند تا این پدیده را به فرصت تبدیل کنیم و در آینده زندگی بهتری داشته باشند».
وی در مورد ساماندهی متکدیان نیز گفت: «طرح جمع‌آوری متکدیان در رفسنجان در حال اجرا است و خوشبختانه با اجرای این طرح در رفسنجان تعداد متکدیان کاهش یافته است».
فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: «متکدیان اگر بعد از جمع‌آوری رها شوند دوباره به منجلاب اعتیاد گرفتار می‌شوند لذا بهتر است متکدیان جمع‌آوری شده به مراکز ترک اعتیاد معرفی شوند تا با ترک اعتیاد به آغوش گرم خانواده برگردند». /پ