آمار قطعی ثبت‌نام‌کنندگان کاندیداتوری مجلس در استان اعلام شد؛

۳۶۲ داوطلب برای تصاحب ۱۰ کرسی کرمان در مجلس

گروه جامعه – رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: «۳۶۲ داوطلب یازدهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی از استان کرمان ثبت‌نام قطعی داشتند که متشکل از ۳۱۷ مرد و ۴۵ زن هستند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدصادق بصیری بیان کرد: «فرآیند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی به‌نحو مطلوب و با سهولت انجام شد و از مهم‌ترین مراحل آن که ثبت‌نام از داوطلبان است، شامگاه ۱۶ آذر ماه به پایان رسید».
وی افزود: «با توجه به این‌که پنج داوطلب انتخابات یازدهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی از استان کرمان، همگی در دقایق پایانی مهلت قانونی ثبت‌نام در روز ۱۶ آذر از طریق ستاد انتخابات کشور در وزارت کشور مبادرت به ثبت‌نام کردند و تأیید نهایی اطلاعات آن‌ها به‌دلیل زمان‌بر بودن فرآیند تأیید نهایی ناشی از تراکم داوطلبان به روز بعد موکول شد بنابراین آمار قطعی داوطلبان پس از تأیید نهایی و پالایش سامانه‌ی جامع انتخابات، از ۳۵۷ نفر که قبلاً اعلام شده بود به ۳۶۲ نفر تغییر یافت».
بصیری اضافه کرد: «از نظر ترکیب سنی نیز میانگین سن جوان‌ها بیشتر است و پیرترین افرادی که در این دوره شرکت داشتند، نیم‌درصد از داوطلبان را شامل می‌شوند».
وی خاطرنشان کرد: «در حوزه‌ی‌ انتخابیه‌ی بافت، رابر و ارزوئیه ۲۸ مرد، حوزه‌ی انتخابیه‌ی بم، ریگان، فهرج و نرماشیر ۲۸ نفر شامل ۲۵ مرد و سه زن، حوزه‌ی انتخابیه‌ی جیرفت و عنبرآباد ۲۰ نفر شامل ۱۹ مرد و یک زن، حوزه‌ی انتخابیه‌ی رفسنجان و انار ۴۵ نفر شامل ۳۸ مرد و هفت زن و حوزه‌ی انتخابیه‌ی زرند و کوهبنان ۳۵ نفر شامل ۳۰ مرد و پنج زن ثبت‌نام‌ کرده‌اند».
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان افزود: «همچنین در حوزه‌ی انتخابیه‌ی سیرجان و بردسیر ۴۵ نفر شامل ۳۸ مرد و هفت زن، حوزه‌ی انتخابیه‌ی شهربابک ۳۰ نفر شامل ۲۸ مرد و دو زن، کرمان و راور ۱۰۸ نفر شامل ۸۸ مرد و ۲۰ زن و حوزه‌ی انتخابیه‌ی کهنوج، منوجان، رودبارجنوب، قلعه‌گنج و فاریاب ۲۳ مرد برای انتخابات یازدهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند». /پ