شهردار کرمان وعده داد

سال آینده پروژه‌های بزرگی را در شهر شروع می‌کنیم

گروه جامعه ـ بنا به وعده‌ی شهردار کرمان، سال آینده، سال شروع پروژه‌های بزرگ در شهر کرمان خواهد بود؛ پروژه‌هایی که سیدمهران عالم‌زاده تاکید دارد دو ساله به سرانجامی برسند طوری که بدهی‌شان روی دست شهردار و شورای شهر بعدی نماند.

به گزارش خبرنگار فردای‌کرمان، او این اظهارات را، غروب یکشنبه، دوم دی‌ماه، در مراسم افتتاح پروژه‌ی پیاده‌راه سلامت سما مطرح کرد و توضیح داد: «به‌عنوان شهردار کرمان در برنامه‌‌هایم سال اول فعالیتم را سال ثبات در نظر گرفتم چون شهرداری دچار بی‌ثباتی مالی و اداری بود و نیاز به آرامش داشتیم. سال دوم را سال برنامه‌ریزی و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و سال‌های سوم و چهارم را برای شروع پروژه‌های بزرگ محلی و منطقه‌ای در نظر گرفتم».

بر همین اساس، شهردار کرمان گفت که سال آینده پروژه‌های بزرگی که دو ساله باشند را شروع خواهند کرد. عالم‌زاده افزود: «ان‌شاءا… این پروژه‌ها را طوری برنامه‌ریزی می‌کنیم که که بدون بدهی، شهر را به شهردار بعدی تحویل دهیم».

وی همچنین اظهار کرد: «براساس مصوبه‌ی شورای شهر کرمان که تاکید داشت پروژه‌هایی را در مقیاس محلی یا منطقه‌ای اجرا کنیم، در قالب نوبهار این اقدام را طی دو سال گذشته انجام دادیم. نوبهار یک را سال گذشته برگزار کردیم و نوبهار دو را امسال در دستور کار داریم».

به گفته‌ی شهردار، در جشنواره‌ی نوبهار دو، در ایام دهه‌فجر، پروژه‌ی تقاطع‌ غیرهمسطح شهید بادپا به بهره‌برداری می‌رسد همچنین، ساختمان جدید شهرداری کرمان که الان هم در حال بهره‌برداری است، تکمیل و تا پایان دی‌ماه، رسما افتتاح می‌شود.

عالم‌زاده افزود: «بیش از ۱۵ پارک و پروژه‌ی عمرانی نیزتا پایان سال در شهر کرمان افتتاح می‌شود». یعنی تقریبا هر هفته یک پروژه.

به گفته‌ی عالم‌زاده، ۱۰ پروژه فرهنگی نیز در این مدت اجرایی می‌شود که جشنواره‌ی زمستانه یکی از آن‌هاست.

شهردار کرمان در این مراسم رویکرد پیاده‌مداری خود در شهر را نیز یادآوری کرد و در بخشی از سخنان خود گفت: « پیاده‌راه‌ها موجب افزایش تعاملات اجتماعی و نشاط و شادابی در شهروندان می‌شود و برای سلامت مردم اهمیت دارد. این‌ هم برای ما مهم است که باید به فکر عبور و مرور آسان در شهر و رفع مشکلات ترافیکی باشیم اما سلامتی جسمی و روحی مردم بسیار مهم‌‌تر است».

برای اطلاع از آنچه که در مراسم افتتاح پیاده‌راه سلامت سما گذشت، اینجا را کلیک کنید: «جان گرفتن رویکرد پیاده‌محوری در کرمان». این پیاده‌راه در حاشیه‌ی بزرگراه امام رضا (ع) قرار دارد و مسیری است که شهروندان به‌راحتی می‌توانند آنجا با هم ملاقات کنند و قدم بزنند و دوچرخه‌سواری کنند. / الف

عکس: محمد لطیف‌کار