به مناسبت دهه فجر؛

۲۶ طرح کشاورزی و دامپروری در کرمان افتتاح می‌شود

گروه اطلاع‌رسانی – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: «در ایام‌الله دهه فجر ۲۶ طرح با اعتباری بیش از ۸۰ میلیارد ریال در شهرستان کرمان به بهره‌برداری می‌رسد».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، مسعودی بیان کرد: «در ایام‌الله دهه فجر ۲۶ طرح شامل هفت طرح آبیاری تحت فشار، پنج طرح انتقال آب، دو استخر ذخیره، دو واحد گلخانه، یک واحد گاوداری، یک واحد پرورش گوسفند داشتی، یک طرح پرورش گوسفند پرواری و پنج طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی و یک واحد پرورش قارچ دکمه‌ای با اعتباری بیش از ۸۰ میلیارد ریال که بیش از ۴۱ میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در کرمان به بهره‌برداری می‌رسد».
وی خاطرنشان کرد: «هفت طرح آبیاری تحت فشار در سطح ۴۸۴ هکتار و با هزینه‌کرد بیش از ۷۵ میلیارد ریال که بیش از ۵۵ میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، اجرا شده است».
مسعودی افزود: «از دیگر طرح‌های اجرا شده‌ی آب و خاک، کانال انتقال آب به طول دو هزار و ۸۵۰ متر با هزینه‌کرد اعتبار دولتی سه هزار و ۹۰۳ میلیون ریال است، که در این ایام به بهره‌برداری می‌رسد».
وی ادامه داد: «چهار طرح لوله‌گذاری به طول ۵۱۳ متر با هزینه‌کرد اعتبار دولتی بیش از ۱۲ میلیارد ریال و سه استخر ذخیره به سطح ۵۹۰ مترمربع با هزینه‌کرد اعتبار دولتی یک‌هزار و ۳۷ میلیون ریال در این دهه به بهره‌برداری می‌رسد».
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان خاطرنشان کرد: «در این ایام همچنین گلخانه‌های ۲۴۰ تنی صیفی و سبزیجات با هزینه‌کرد ۱۰ میلیارد ریال و گلخانه گل شاخه بریده با تولید ۴۷ هزار و ۲۰۰ شاخه با هزینه‌کرد هشت میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد و هفت شغل در منطقه ایجاد می شود».
وی افزود: «همچنین یک طرح گاوداری شیری با ظرفیت ۳۰ راس با ظرفیت تولید ۹۰۰ کیلوگرم شیر روزانه با هزینه‌کرد ۱۲ میلیارد ریال، یک واحد پرورش گوسفند داشتی ۱۰۰ راسی با ظرفیت تولید دو تن گوشت در سال و ۱۰ تن شیر در سال با هزینه‌کرد هفت‌هزار و ۵۰۰ میلیون ریال و یک طرح پرورش گوسفند پرواری ۶۰۰ راسی با هزینه‌کرد سه‌هزار و ۵۰۰ میلیون ریال از جمله طرح‌های دامپروری است که در این ایام به بهره‌برداری می‌رسد».
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: «به مناسبت ایام‌الله دهه فجر شش طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی از جمله طرح سه‌هزار تنی کمپوست حیوانی و گیاهی، طرح بسته‌بندی یک‌هزار و ۲۶۲ تنی بسته‌بندی و فرآوری محصولات کشاورزی، طرح فرآوری خرما دو هزار و ۲۰ تنی، طرح فرآوری گوشت قرمز و سفید شش‌هزار و ۸۴۰ تنی و طرح فرآوری پسته ۳۰۰ تنی با هزینه‌کرد بیش از ۲۷۲ میلیارد ریال در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد و ۱۱۱ شغل در منطقه ایجاد می‌شود».
وی یادآور شد: «از دیگر طرح‌های قابل افتتاح در ایام‌الله دهه فجر افتتاح یک واحد پرورش قارچ دکمه‌ای به ظرفیت ۲۰۰ تن است که با هزینه‌کرد هفت میلیارد ریال اجرا شده و موجب فراهم شدن ۱۰ شغل می‌شود». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید