مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان:

۵۴ طرح راهداری کرمان در دهه فجر افتتاح می‌شود

گروه اطلاع‌رسانی – مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان از افتتاح ۵۴ پروژه‌ی راهداری در شمال استان به مناسبت دهه فجر خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان،‌ سیدعلی حاج‌سیدعلیخانی گفت: «۵۴ پروژه‌ی راهداری با مجموع اعتباری بالغ بر یک‌هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال، از محل اعتبارات ملی (سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور) و منابع استان در محورهای مواصلاتی حوزه‌ی شمال استان کرمان در ایام‌الله دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح خواهند شد».
وی بیان کرد: «تعداد ۲۱ طرح از مجموع پروژه‌های قابل افتتاح مربوط به روکش آسفالت، لکه‌گیری، درزگیری و بهسازی محورهای اصلی، فرعی و روستایی استان است».
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمان افزود: «سایر طرح‌ها شامل افتتاح هفت طرح مرتبط با بخش ایمنی راه‌ها ازجمله تامین روشنایی جاده‌ای، تهیه و نصب نیوجرسی، آشکارسازی زیرگذرها و تونل‌ها، نصب گاردریل و….می‌باشد که در همین راستا تعداد ۱۴ طرح مرتبط با فعالیت‌های حوزه‌ی ایمنی و ترافیک مانند نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های ترددشمار، دستگاه‌های توزین در حال حرکت، طرح‌های آموزشی و ایمن‌سازی فیزیکی مدارس حاشیه‌ی راه‌ها و … است».
وی با اشاره به طرح‌هایی که توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده و آماده‌ی افتتاح هستند، گفت: «تعداد پنج مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی و یک مرکز معاینه‌ی فنی خودروهای سنگین برون‌شهری که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرا شده‌اند نیز در ایام دهه مبارک فجر مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار می‌گیرند».
حاج‌سیدعلیخانی اضافه کرد: «شش طرح راهداری استان در بخش نگهداری ابنیه‌ی راه‌ها شامل رفع نقاط حادثه‌خیز، تعریض پل‌ها، اجرای رادیه و برید پل‌ها در محورهای سطح استان در لیست پروژه‌های آماده‌ی افتتاح اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان است».
وی نصب سامانه‌های ثبت تخلفات جاده‌ای و دوربین‌های کنترل سرعت را به‌عنوان یکی از طرح‌های بسیار مهم استان در چهارچوب حمل‌ونقل هوشمند معرفی کرد و گفت: «به‌زودی تعداد ۴۹ دستگاه دوربین در محورهای برون‌شهری استان به بهره‌برداری می‌رسند که با راه‌اندازی آن‌ها مجموع دوربین‌های شمال استان به ۱۴۹ سامانه می‌رسد که از این حیث نیز استان کرمان در ردیف‌های برتر کشور قرار می‌گیرد».
حاج‌سیدعلیخانی یادآور شد: «راهداری استان با وجود محدودیت‌های اعتباری و نیروی انسانی و با استفاده از توان فنی و ماشین‌آلات در اختیار، به‌ویژه استفاده از توان نیروهای تلاشگر و خدوم راهداری موفق شد طی یک‌سال گذشته اقدامات ارزشمندی را در احداث زیرساخت راه‌های روستایی در قالب طرح ابرار (راه‌های اولویت‌دار روستایی) انجام دهد که به نوبه‌ی خود حرکتی جهادی در حوزه‌ی راهداری محسوب می‌شود». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید