در ستاد پساکرونا استان مطرح شد

۷۵۰هزار خانوار کرمانی وام یک میلیونی کرونا دریافت کردند

فردای کرمان – گروه اقتصاد: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان این‌که ۷۵۰ هزار خانوار در استان وام یک میلیون تومانی کرونا دریافت کردند، گفت: «آسیب‌دیدگان اقتصادی ویروس کرونا برای دریافت تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی در سامانه‌ی کارا ثبت‌نام کنند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از تسنیم کرمان، رضا اسماعیلی در سومین جلسه‌ی ستاد پساکرونا استان کرمان با بیان این‌که ۱۴ رسته‌ی شغلی می‌توانند در سامانه‌ی کارا ثبت‌نام کنند اظهار کرد: «این رسته‌های شغلی می‌توانند درخواست دریافت تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی برای جبران خسارات اقتصادی ویروس کرونا را در این سامانه ثبت کنند».
وی با بیان این‌که سهم استان کرمان برای جذب این تسهیلات هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان است افزود: «بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات جبران خسارات اقتصادی کرونا نیز مشخص شده است».
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان این‌که ۲۱ هزار نفر در استان کرمان برای بیمه‌ی بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند و ۸۸۱ هزار خانوار در استان یارانه دریافت می‌کنند ادامه داد: «۷۵۰ هزار خانوار در استان کرمان وام یک میلیون تومانی کرونا دریافت کردند».
رضا سنجری مدیرکل اقتصادی استانداری کرمان نیز در این جلسه با بیان این‌که برآورد تقریبی استان کرمان از خسارت اقتصادی کرونا به وزارت کشور ارسال شده است، اظهار کرد: «اطلاعات رسته‌های شغلی که از کرونا خسارت دیدند به دفتر اقتصادی استانداری کرمان ارسال شده است».
وی با بیان این‌که حدود سه هزار و ۸۳۶ میلیارد تومان خسارت کرونا به رسته‌های شغلی در استان کرمان است، افزود: «میزان این خسارات در استان کرمان به وزارت کشور ارسال شده است».
مدیرکل اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به این‌که این خسارت در رسته‌هایی از جمله صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی، حمل و نقل، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها است گفت: «خیلی از دستگاه‌ها نیز اطلاعاتی ارسال نکردند». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید