در ستاد تنظیم بازار کرمان مطرح شد

انتقاد از قیمت‌گذاری خودسرانۀ کالاها در کرمان

فردای‌کرمان ـ گروه اقتصاد: معاون عمرانی استاندار کرمان با بیان اینکه در حال حاضر هرکس به هر قیمتی که می‌خواهد، کالایی را می‌فروشد، تاکید کرد کسانی که قیمت‌های مصوب ستاد تنظیم بازار را اجرا نمی‌کنند باید مجازات شوند.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایسنا کرمان، سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی، امروز ۱۰ تیرماه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان با اشاره به اینکه بعضا قیمت‌های مصوب ستاد(مانند قیمت مرغ) اعمال نمی‌شود، اظهار کرد: «باید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از سازمان حمایت از مصرف‌کننده بخواهد لیست کالاهایی که قیمت‌گذاری آن با استان است، ارائه شود تا در جلسه تنظیم بازار استان بحث و مصوب شود که براساس آن مرجع نظارتی با متخلفان برخورد کند».

وی افزود: «در حال حاضر هرکس به هر قیمتی که می‌خواهد کالایی را می‌فروشد. باید روی قیمت‌های مصوب ستاد تنظیم بازار ایستاد و با متخلفان برخورد کرد تا هیچ‌کس حق نداشته باشد خودسرانه افزایش قیمت بدهد و مجازات قانونی برای وی اعمال شود».

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کرمان با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم اوضاع را مدیریت کنیم، همه باید همکاری کنیم، ادامه داد: «در جلسه‌ی هفته‌ی آینده درباره‌ی قیمت همه کالاها تصمیم‌گیری خواهد شد و باید اعضای ستاد با متخلفان از قیمت‌های مصوب برخورد قانونی را انجام بدهند».

موسوی اظهار کرد: «طی یک هفته آینده قیمت کالاهای اساسی و همه کالاهایی که لیست آن در اختیار سازمان صمت گذاشته می‌شود، براساس قیمت مصوب قبلی است تا در جلسه آینده به یک قیمت برسیم و همه به آن استناد کنند».

وی با اشاره به بحث های مطرح شده درباره قیمت شن و ماسه گفت: «تا هفته‌ی آینده قیمت مصوبه قبلی ستاد است و اگر ستاد به قیمت جدید رسید، اعلام خواهد شد». / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید