مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان خبر داد

۱۹۰ روستای استان در ۶ ماهه اخیر آبرسانی شدند

گروه اطلاع‌رسانی – مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان گفت: «کلنگ‌زنی هم‌زمان هشت مجتمع آبرسانی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال در جنوب کرمان از برنامه‌ی مهم آبرسانی شرکت در این شش ماه بود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی شرکت آبفار استان کرمان، علی رشیدی اظهار کرد: «در شش ماهه‌ی اخیر با تلاش پرسنل شرکت آبفار استان کرمان و تلاش‌های مجاهدانه‌ی تیم‌های عملیاتی ۱۹۰ روستای استان به شبکه‌ی آب شرب سالم متصل شدند».
وی با اشاره به منابع مالی محدود این شرکت در سال‌جاری افزود: «برای آبرسانی به این تعداد روستا ۴۲۹ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و با این حجم کار، جمعیت ۵۷ هزار و ۶۰۰ نفری در روستاهای مختلف استان آبدار شده‌اند».
رشیدی با تاکید براهمیت آب دررونق زندگی روستاها اظهار کرد: «با سختی‌های زیادی که تیم‌های پیمانکاری در اجرای پروژه‌ها متحمل شدند در این راستا ۴۸۳ کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و شبکه‌ی داخلی اجرا شد».
وی ادامه داد: «برای آبرسانی به برخی نقاط روستایی ایجاد مخزن ذخیره‌ی آب در برنامه قرار گرفت و احداث شش هزار و ۸۶۰ مترمکعب مخزن ذخیره‌سازی در این برنامه انجام شد».
رئیس هیات مدیره شرکت آبفار استان کرمان خاطرنشان کرد: «برای آبرسانی به این ۱۹۰ روستا پنج ایستگاه پمپاژ در برخی پروژه‌ها و نیز حفر و تجهیز ۱۴ حلقه چاه آب اجرایی شد».
رشیدی تاکید کرد: «ازجمله مهم‌ترین پروژه‌های آبرسانی دراین مدت آبرسانی به ۴۵ روستا در سفر وزیر نیرو بود که جمعیت ۱۳هزار و ۵۰۰ نفر را در جنوب کرمان در شهرستان‌های محروم جنوبی به نعمت آب شرب رساند».
وی بیان کرد: «اعتبار آبرسانی به این ۴۵ روستا ۱۵۵ میلیارد ریال بود که عمده‌ی آن از محل صندوق توسعه تامین شد».
مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان اظهارکرد: «کلنگ‌زنی هم‌زمان هشت مجتمع آبرسانی با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال نیز در جنوب کرمان دیگر برنامه‌ی مهم آبرسانی شرکت در این شش ماه بود».
وی با اشاره به ۱۱ هزار و ۲۰۰ نفر هدف تامین آب برای این روستاها گفت: «این طرح‌ها در ۵۶ روستا در دست اجرا است». /پ