نخستین اظهارنظر لری پس از ورود به شورای شهر کرمان:

فضا برای کار کردن در شورا مناسب است

گروه جامعه ـ در ادامه‌ی تغییراتی که پس از استعفای سه عضو در ترکیب شورای شهر کرمان ایجاد شده، زهرا لری روز یکشنبه، ۱۹ خردادماه پس از ادای سوگند و برگزاری مراسم تحلیف، فعالیت خود را رسما آغاز کرد. لری پیش از این به مدت ۱۴ سال در دو دوره‌ی چهار ساله و یک دوره‌ی شش ساله‌ی شورای شهر کرمان حضور داشته است و پس از استعفای علی بهرامی و زهرا ایرانمنش، به‌عنوان یکی از اعضای علی‌البدل در ترکیب اصلی شورای پنجم نیز قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار فردای‌کرمان، در نشست عمومی روز یکشنبه که با حضور ۹ عضو شورا برگزار شد، لری سوگندنامه را قرائت کرد و سپس در سخنانی گفت: «در هر فعالیت جمعی افراد به‌دنبال آن هستند که مسئولیت خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهند و در شورای شهر کرمان نیز، در دوره‌های مختلف اقدامات متعددی صورت گرفته است».
وی افزود: «از زمانی که آقای فرشاد (رئیس شورا) مسئولیت معاونت استانداری را داشت بنده در خدمت ایشان بودم و از منش و توانمندی و تخصص ایشان درس می‌گرفتم. دیگر اعضای این شورا نیز همگی متخصص و توانمند هستند و فعالیت‌های درخشانی برای شهر انجام شده و خواهد شد».
وی سپس اظهار کرد: «شورا زمانی فعالیت خود را آغاز کرد، شهر کرمان حتی یک فرهنگسرا نداشت و یادم هست که با چه مصائبی اولین فرهنگسرای شهر را فعال کردیم یا برای احداث پارک مادر، زمانی که مهندس کریمی استاندار کرمان بود، بسیار حمایت کرد تا ساخته شد».
عضو شورای شهر کرمان گفت: «الان هم استاندار محترم به‌عنوان یک شخصیت تراز اول علمی فعالیت می‌کنند و خوشبختانه آن‌طور که از بیرون دیده‌ام، با مجموعه‌ی شورا رابطه و تعامل عالی دارند و این شرایط است که مدیریت واحد شهری را شکل می‌دهد».
لری در ادامه اظهار کرد: «گاهی از من می‌پرسند چرا وارد شورا شدید؟ پاسخم این است که دیدم جا برای کار کردن وجود دارد و می‌شود در شرایط فعلی برای شهر و مردم کرمان کار کرد». او افزود: «من کارآموزی را سال‌های گذشته انجام داده‌ام و تقریبا کل شهرهای ایران را دیده‌ام و با شوراهای زیادی ارتباط داشته‌ام و در شورای کلانشهرها نیز مسئولیت داشتم و امیدوارم با تجربه‌ای که دارم در خدمت شورا بتوانیم کارهای خوب و درخشانی انجام دهیم».
وی با بیان این‌که صرفه و صلاح مردم اولویت است، ادامه داد: «مشکلات عدیده‌ای از اقتصادی تا فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی وجود دارد و ما باید برای کاهش مشکلات شهر و مردم تلاش کنیم».
لری اضافه کرد: «کار من سخت‌تر از دیگران است چرا که باید در این فرصت کوتاه وقت بگذارم تا یک سالی را که شورا نبوده‌ام جبران کنم». / الف
عکس: روابط عمومی شورای شهر کرمان