با حضور رییس سازمان امور اجتماعی کشور

از سند جامع سالمندی کرمان رونمایی شد

گروه اطلاع‌رسانی – مدیر کل بهزیستی کرمان گفت: «با تدوین سند جامع راهبردی سالمندی استان، زمینه‌ی برنامه‌ریزی علمی دقیق برای مسئولین و متولیان فراهم شده است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، عباس صادق‌زاده در آیین رونمایی از سند جامع راهبردی سالمندی استان و سامانه «توان به» که با حضور مدیر کل و معاون توانبخشی بهزیستی استان کرمان، استاندار، رییس سازمان امور اجتماعی کشور، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در شورای اداری استان برگزار شد، با اشاره به آمار ۹ درصدی سالمندی در استان کرمان اظهار کرد: «با استفاده از این سامانه امکان دسترسی سالمندان به دریافت خدمات از راه دور از جمله خدمات مشاوره‌ای در حوزه‌ی توانبخشی، پزشکی، روانشناسی و حقوقی انجام می‌شود».
وی با بیان این‌که تمام مراحل کار سامانه‌ی «توان به» در استان کرمان انجام شده است، افزود: «در این استان چندین طرح و برنامه در قالب سامانه‌های خدمت‌رسانی به معلولین و سالمندان برای ورود به سالمندی سالم از جمله سامانه‌ی آنلاین «توان به» طراحی و اجرایی شده است ».
صادق‌زاده با اشاره به روند رو به رشد جمعیت سالمندان خاطرنشان کرد: «با تدوین سند جامع راهبردی سالمندی استان، زمینه‌ی برنامه‌ریزی علمی دقیق برای مسئولین و متولیان فراهم شده است و همچنین سالمندان می‌توانند با طرح سوالات و مسائل مربوط به بازه‌ی سنی خود با مشاوره‌ی دقیق و علمی از خدمات و امکانات سامانه «توان به» بهره‌مند شوند».
وی خاطرنشان کرد: «۲۰ طرح و ایده‌ی اجتماعی با هدف حمایت و توانمندسازی گروه‌های هدف در بهزیستی استان کرمان طراحی و تدوین شده که یکی از شاخص‌ترین این طرح‌ها، ماده‌ی ۷۵ قانون برنامه ششم توسعه است». /پ