مدیرعامل خانه‌هنرمندان کرمان در پاسخ به فردای‌کرمان:

به عملکرد شورای شهر نمرۀ ۱۵ می‌دهم

گروه جامعه ـ مدیرعامل خانه‌هنرمندان کرمان به عملکرد دوساله‌ی شورای شهر نمره‌ی ۱۵ می‌دهد و معتقد است در مقایسه با دوره‌های گذشته‌ی شورا که مردود بوده‌اند، شورای پنجم ویژگی‌های مثبتی دارد.

عبدالرضا قراری در پاسخ به «فردای‌کرمان» درباره‌ی ارزیابی عملکرد شورای شهر کرمان در دو سال گذشته می‌گوید: «یکی از ویژگی‌های خوب این دوره‌ی شورا نگاه درستی است که در زمینه‌ی انتخاب نیروی انسانی در حوزه‌ی مدیریتی شهرداری داشته‌ است در حالی‌که در گذشته، بیش‌تر، ملاحظات سیاسی و یا مسائلی غیر از توانایی اداره‌ی شهر در انتخاب مدیریت شهری حاکم بود».

به گفته‌ی او، قانون‌مداری نیز از دیگر ویژگی‌های مثبت شورای پنجم شهر کرمان است. «ما می‌بینیم در این دوره‌ی شورا، توجه خوبی به قوانین و ضوابط شده و براساس سلایق شخصی یا صرف درآمدزایی برای شهر تصمیم نمی‌گیرند».

توجه به حوزه‌ی فرهنگ و هنر در توسعه‌ی شهر از دیگر نقاط قوت شورای شهر کرمان است که قراری برمی‌شمارد و می‌گوید: «هرچند مشکلات در این حوزه بسیار زیاد و عقب‌ماندگی فراوانی داریم و زیرساخت‌های کار فرهنگی در شهر مهیا نیست که این هم حاصل فقدان برنامه‌هایی متناسب در گذشته بوده است اما رویکرد فرهنگی و هنری این دوره‌ی شورا و افزایش بودجه‌ی فرهنگی و تعاملات با کارشناسان حوزه‌ی فرهنگ و هنر نشان می‌دهد که اراده برای حل مشکلات در شورا وجود دارد هرچند به‌دلیل مشکلاتی که از گذشته به آن دچاریم، پیدا کردن راهکاری مناسب برای عبور از این مشکلات دشوار شده است ولی اراده‌ی حل آن را در شورا می‌بینیم».

قراری می‌افزاید: «با این وجود، یکی از ضعف‌هایی که شورای شهر کرمان دارد و باید رفع شود این است که از نگاه کارشناسان بومی نسبت به مسائل بهره‌ی بیش‌تری ببرد. شورا و ارکان شهرداری کرمان اغلب تابع الگوهای عمومی هستند که در شهرهای بزرگ‌تر تجربه شده‌اند و این الگوها گاهی مطابقت فرهنگی با شهر کرمان ندارد».

وی با بیان این‌که مسائل شهری پیچیده و مشکلات دامن‌داری وجود دارد، اظهار می‌کند: «به نظر من شورای شهر کرمان یک‌سری مسائل را باید هرچه زودتر تعیین‌تکلیف کند؛ مسائلی از جمله حاشیه‌نشینی یا معضلات اجتماعی که در شهر وجود دارد نیاز به یک اقدام عاجل و برنامه‌ریزی مناسب دارد».

قراری به عملکرد شورای پنجم شهر کرمان نمره‌ی ۱۵ می‌دهد.

به گزارش فردای‌کرمان، در آستانه‌ی سومین سال فعالیت شورای پنجم شهر کرمان، افراد دیگری نیز عملکرد دو ساله‌ی شورا را ارزیابی کرده‌اند که اظهارات آن‌ها، در گزارش‌هایی جداگانه در سایت فردای‌کرمان در دسترس است. برای مطالعه‌ی آن لینک‌های زیر را کلیک کنید:

*معین‌زاده، فعال صنعت هتل‌داری عملکرد شورای شهر کرمان را ارزیابی می‌کند

انتظارات از شورای شهر برآورده نشد / کمیسیون گردشگری شورا کاری نکرد / تفکر شهردار تنهاست

*قائم‌مقام جمعیت توسعه و آزادی استان عملکرد شورای شهر کرمان را ارزیابی می‌کند

شورا منتظر برنامه‌های شهرداری نماند!