معاون عمرانی استاندار کرمان:

۶۵۴ پروژه هفته دولت در کرمان به بهره‌برداری می‌رسد

گروه اقتصاد – معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان از افتتاح ۶۵۴ پروژه در هفته دولت با هزینه‌کرد حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان در استان کرمان خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، سیدمصطفی آیت‌‌اللهی‌موسوی در تشریح پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری هفته دولت سال‌جاری در استان کرمان اظهار کرد: «تاکنون ۶۵۴ پروژه در دو بخش دولتی و خصوصی، برای افتتاح در هفته دولت سال جاری اعلام شده است».
وی تعداد پروژه‌های دولتی قابل افتتاح در هفته دولت را ۴۸۱ مورد بیان کرد و افزود: «در مجموع ۵۳۱ میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان اعتبار در این پروژه‌ها هزینه شده است».
آیت‌اللهی‌موسوی ادامه داد: «بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ۳۴۲ پروژه، سازمان جهاد کشاورزی با ۴۳ پروژه، اداره کل ورزش و جوانان با ۱۶ پروژه، راه و شهرسازی استان و کمیته امداد امام خمینی (ره) با ۱۴ پروژه، اداره کل فرودگاه‌ها با ۱۲ پروژه و شرکت گاز با ۱۱ پروژه بیشترین تعداد پروژه‌های افتتاحی را در این هفته دارند».
وی گفت: «شرکت گاز استان با ۱۲۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، آب منطقه‌ای با ۶۵ میلیارد تومان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ۶۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، آب و فاضلاب استان با ۵۱ میلیارد تومان، اداره کل راه و شهرسازی استان با ۴۱ میلیارد و ۳۶۲ میلیون تومان و سازمان جهاد کشاورزی استان با ۳۴ میلیارد تومان، پنج دستگاه اول با بیشترین اعتبار هزینه شده در پروژه‌های افتتاحی هستند».
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان بیان کرد: «با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در چهار بخش صنعت و معدن، کشاورزی، خدمات و زیرساخت در مجموع ۱۷۳ طرح با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار و ۶۷۵ میلیارد تومان آماده‌ی افتتاح است که این طرح‌ها سه هزار و ۳۷۶ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده‌اند».
وی ادامه داد: «در طرح‌های قابل افتتاح بخش خصوصی، حوزه‌ی صنعت و معدن با ۱۳ هزار و ۹۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در ۱۸ طرح و اشتغال مستقیم دو هزار و ۴۲۱ نفر بیشترین حجم سرمایه‌گذاری را داشته و حوزه‌ی کشاورزی با ۸۸ طرح و سرمایه‌گذاری ۱۲۵ میلیارد تومان و ۶۴۹ نفر اشتغال مستقیم، بیشترین تعداد پروژه‌های افتتاحی را خواهند داشت».
آیت‌اللهی‌موسوی خاطرنشان کرد: «علی‌رغم تنگناهای مالی به واسطه‌ی تحریم‌های ناجوانمردانه، آغاز عملیات اجرایی ۱۲۰ طرح جدید با اعتبار ۳۳۰ میلیارد تومان از سوی دستگاه‌های اجرایی استان اعلام شده است». /پ