در دیدار سرمایه‌گذاران هندی با استاندار کرمان مطرح شد؛

هندی‌ها احداث نیروگاه بادی در کرمان را بررسی می‌کنند

گروه اقتصاد – استاندار کرمان در دیدار فعالان اقتصادی کشور هندوستان، بر آمادگی دولت و بخش خصوصی برای همکاری در زمینه‌های مختلف اقتصادی با سرمایه‌گذاران هندی اعلام آمادگی کرد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدایی با تأیید نقش ارزنده‌ی هندوستان به‌عنوان یکی از شرکای اقتصادی ایران، گفت: «استان کرمان در بخش‌هایی چون صنایع معدنی، کشاورزی و گیاهان دارویی، گردشگری و… از پتانسیل بالایی برخوردار است و ما آمادگی داریم در این حوزه‌ها با سرمایه‌گذاران هندی همکاری کنیم».
سرمایه‌گذاران هندی حاضر در این جلسه نیز با اشاره به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت‌های اقتصادی استان کرمان برای مشارکت در طرح‌های تولید انرژی‌های تجدیدپذیر، گیاهان دارویی، معدن و… اظهار تمایل کردند.
در این نشست مذاکره‌ی اولیه‌ی برای احداث کارخانه‌ی تولید توربین‌های بادی ویژه‌ی تولید انرژی برق انجام و مقرر شد طرف هندی گزارش امکان‌سنجی این طرح را ظرف دو ماه آینده به استانداری کرمان ارائه دهد.
انجام سفر یک هیات از سرمایه‌گذاران کشور هند به استان کرمان یکی دیگر از توافقات این نشست بود.
در این جلسه که در تهران برگزار شد محسن جلال‌پور مشاور اقتصادی و سرمایه‌گذاری استانداری کرمان، محمود سلطانی‌زاده مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان و علی علویان مسئول پیگیری امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری دفتر استانداری کرمان در تهران حضور داشتند. /پ