استاندار کرمان:

تا مدیران دلسوز نباشند گرهی از کار مردم باز نمی‌شود

گروه جامعه – استاندار کرمان گفت: «تا زمانی‌که مدیران با دلسوزی و تفاهم در پی حل مشکلات نباشند؛ گرهی از کار مردم باز نمی‌شود».
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدایی صبح امروز یک‌شنبه ۱۷ شهریورماه در جلسه‌ی بررسی مسائل و مشکلات گلخانه‌های هیدروپونیک در استان کرمان با بیان این‌که متأسفانه از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای حل مشکلات استان استفاده نمی‌شود، اظهار کرد: «دستگاه‌های اجرایی از تعامل و تفاهم مشترکی برای حل مشکلات برخوردار نیستند».
وی افزود: «مدت‌های زیادی از تصمیم‌گیری برای نصب کنتورهای حجمی بر روی چاه‌های آب در استان می‌گذرد ولی این طرح کماکان با مشکلاتی در بحث اجرا روبه‌رو است».
استاندار کرمان با اشاره به کاهش مصرف آب در گلخانه‌های هیدروپونیک بیان کرد: «طبق اعلام مسئولان، در شهرک چیل‌آباد ارزوئیه به میزان ۲۵ هکتار زمین برای تأسیس گلخانه به سرمایه‌گذاران واگذار شده است و آب منطقه‌ای نیز در سال ۸۹ با مجوز برداشت ۲۰ لیتر بر ثانیه پروانه‌ی نصب یک چاه آب را صادر کرده است که در سال ۹۴ حق‌النظاره‌ی چاه همراه با نصب کنتور حجمی پرداخت شده است ولی متأسفانه اکنون خواستار تعدیل پروانه‌ی آب صادر شده به هفت لیتر بر ثانیه هستند».
وی با اشاره به سرمایه‌گذاری دو میلیارد تومانی صورت گرفته برای ساخت زیرساخت‌ها در این شهرک اظهار کرد: «از عجایب مدیریتی استان این است که مدیران توان نصب کنتورهای حجمی بر روی چاه‌هایی که غرقابی آب مصرف می‌کنند را ندارند ولی خواستار تعدیل پروانه‌ی صادره‌ی آب بر روی چاهی هستند که هم کنتور حجمی دارد و هم متناسب با روش‌های نوین کشاورزی محصول تولید می‌کند».
فدایی گفت: «در شهرک روداب نرمشایر مجوز تعداد ۲۶ واحد گلخانه‌ای واگذار شده است که قریب به ۲۰ واحد آن به بهره‌برداری رسیده و یا آماده‌ی کاشت است که لازم است تا در اسرع وقت مسئولین شرکت گاز، عملیات گازرسانی به این پروژه را به سرانجام برسانند».
وی با اشاره به لزوم ایجاد اشتغال و رفع فقر در استان اضافه کرد: «برخی از مدیران فکر می‌کنند مسئول ایجاد اشتغال در استان تنها استاندار است ولی تا زمانی‌که مدیران با دلسوزی و تفاهم در پی حل مشکلات نباشند؛ گرهی از کار مردم باز نمی‌شود». /پ