فرمانده انتظامی شهربابک خبر داد؛

برداشت غیرمجاز از حساب یک شهروند با اپلیکیشن‌ جعلی

گروه جامعه – فرمانده انتظامی شهرستان شهربابک از شناسایی و دستگیری عامل برداشت ۵۱ میلیون ریال از حساب بانکی یکی از شهروندان خبر داد و گفت: «عدم آگاهی شاکی با عضو شدن در گروه‌های شبکه اجتماعی با روش فیشینگ عامل اصلی وقوع این جرم بوده است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محسن صیفوری بیان کرد: «فردی به پلیس فتا مراجعه و بیان کرد در کانال‌های اجتماعی فیشینگ عضو بوده و یک کانال اپلیکشنی معرفی می‌کند که زمان انجام خرید از آن، به محض ارائه‌ی اطلاعات بانکی مبلغ ۵۱ میلیون ریال از حسابش برداشت می‌شود».
وی اضافه کرد: «موضوع به صورت ویژه توسط کارشناسان پلیس در دستور کار قرار گرفت و با بررسی پرینت‌های حساب و انجام اقدامات فنی و تخصصی عامل برداشت غیرمجاز شناسایی و دستگیر شد».
صیفوری تهیه‌ی نسخه‌های اصلی اپلیکیشن‌ها از منابع معتبر ایرانی را بسیار مهم دانست و گفت: «با توجه به این‌که اغلب هم‌وطنان هنگام مسافرت از برنامه‌های مسیریاب استفاده می‌کنند، به منظور جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی، نسبت به دانلود و نصب نسخه‌های اصلی اقدام کنند».
فرمانده انتظامی شهرستان شهربابک توصیه کرد: «شهروندان در صورت نیاز، اپلیکیشن‌های مورد نیاز را از مارکت‌های معتبر ایرانی دریافت و از دانلود کردن برنامه‌هایی که در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف ارائه شده و یا لینک‌هایی که فاقد اعتبار لازم می‌باشند خودداری کنند، همچنین برنامه‌های جعلی با دریافت برخی از مجوزها، امکان دسترسی به تمامی اطلاعات ذخیره شده در گوشی تلفن همراه را خواهند داشت و می‌توانند از قربانیان سوءاستفاده کنند».
وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده چنین اپلیکیشن‌هایی در فضای مجازی جهت شناسایی و دستگیری طراحان آن، موارد را به پلیس فتا اطلاع دهند. /پ