مدیرکل ارشاد کرمان خبر داد

فراخوان دورۀ بیست‌ویکم جایزۀ کتاب سال کرمان منتشر شد

گروه فرهنگ‌وهنر – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از انتشار فراخوان بیست‌ویکمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب سال استان کرمان خبر داد و گفت: «کلیه‌ی نویسندگان، مترجمان، مصححان و ویراستاران کتاب که کرمانی و یا مقیم کرمان باشند و کتاب آن‌ها در مورد کرمان باشد و توسط ناشر استانی در کرمان چاپ شده باشد، می‌توانند در این دوره شرکت کنند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از تسنیم کرمان، محمدرضا علیزاده اظهار کرد: «از کلیه‌ی نویسندگان، مولفان، مترجمان، مصححان و ناشران کتاب دعوت به‌عمل می‌آید تا در صورت تمایل دو نسخه از کتاب‌های خود را که در فاصله‌ی زمانی فروردین ۱۳۹۶ تا پایان اسفند ۱۳۹۷ به چاپ و انتشار رسیده‌اند به دبیرخانه جایزه‌ی کتاب سال استان کرمان تحویل داده و یا ارسال کنند».
وی توسعه‌ی فرهنگ مکتوب و ایجاد علاقه و شوق در عموم مردم به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان به امر کتاب و کتابخوانی را از جمله اهداف برگزاری جایزه‌ی کتاب سال عنوان کرد و افزود: «ارتقاء فرهنگ و دانش جامعه اسلامی، حفظ استقلال و هویت فرهنگی و پیشبرد فرهنگ کتاب و کتابخوانی از دیگر اهداف برگزاری این کار فرهنگی است».
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ارتقاء کمی و کیفی آثار چاپ شده، تشویق محققان، مولفان، مترجمان و مصححان متعهد و شایسته‌ی استان و تشویق و تقدیر از فعالان حوزه‌ی نشر و تجلیل از خادمان و پیشکسوتان را از دیگر اهداف برگزاری بیست‌ویکمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب سال استان کرمان برشمرد و بیان کرد: «جایزه‌ی کتاب سال استان به ارزیابی فرهنگ مکتوب استان، معرفی کتاب‌های برتر و تلاش در جهت انتشار کتب مفید و تکریم از اهل قلم به منظور ترویج تالیف و انتشار کتاب‌های مناسب با نیازهای جامعه کمک می‌کند».
وی با اشاره به شرایط شرکت در این دوره از کتاب سال کرمان گفت: «کلیه‌ی نویسندگان، مترجمان، مصححان و ویراستاران کتاب که کرمانی و یا مقیم کرمان باشند و کتاب آن‌ها در مورد کرمان باشد و توسط ناشر استانی در کرمان چاپ شده باشد، می‌توانند در این دوره شرکت کنند».
علیزاده آخرین مهلت ارسال آثار را پایان وقت اداری چهارشنبه ۱۵ آبان ماه سال جاری عنوان کرد و افزود: «علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به آدرس کرمان، خیابان ابوحامد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ارسال کرده و یا از طریق تارنمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به نشانی www.kerman.farhang.gov.ir نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند». /پ