مدیرکل حج و زیارت استان کرمان خبر داد

آمار ۱۱۶ هزار و ۲۵۲ نفری زائران اربعین استان کرمان

گروه جامعه ـ مدیرکل حج و زیارت استان کرمان شمار زائران اربعین سال گذشته این استان را ۶۳ هزار نفر اعلام کرد و گفت: «آمار زائران اربعین سال جاری در این استان تاکنون ۱۱۶ هزار و ۲۵۲ زائر است که در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا کرمان، محمود عرب‌نژاد، روز شنبه، ۲۰ مهرماه در این‌باره اظهار کرد: «۱۱۴ دفتر زیارتی دائمی و ۲۰ دفتر موقت کار ثبت‌نام زائران اربعین را طی سال جاری برعهده دارند و سفر رسمی زائران که از ۱۹ شهریور آغاز شده تا هفتم آبان سال جاری ادامه دارد».

وی هزینه‌ی نام‌نویسی در سامانه سماح را برای هر زائر اربعین حسینی (ع) ۲۵ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: «۲۲ هزار تومان از این مقدار هزینه بیمه زوار است». وی با بیان این‌که همراه داشتن گذرنامه و نام‌نویسی در سامانه سماح برای زائران الزامی است، گفت: «زائران برای حفظ سلامت خود نکات بهداشتی را رعایت و از ریختن زباله در مسیرهای عبوری شهرهای کربلا و نجف خودداری کنند».

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با بیان این‌که بانک مرکزی سال جاری، ارزی برای زائران اربعین در نظر نگرفته است، گفت: «زائران اربعین، پول کافی به همراه داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند».

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان، هزینه‌ی کرایه‌ی اتوبوس معمولی را از کرمان تا کربلا ۱۳۵ هزار تومان و اتوبوس‌های ویژه را ۲۴۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: «تهیه‌ی بلیت به‌صورت اینترنتی با ۱۰ درصد تخفیف همراه است».

وی بیان کرد: «زائران اربعین از حضور در تجمعات، بحث‌های سیاسی، درگیری با افراد و صحبت‌های تفرقه‌انگیز خودداری و به وحدت اسلامی توجه کنند». / الف