مدیر کل ارشاد کرمان:

فیلم‌های جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه در کرمان اکران می‌شود

گروه فرهنگ‌وهنر – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: «فیلم‌های سی‌وششمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در کرمان به مدت سه روز اکران می‌شود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، محمدرضا علیزاده با اشاره به اکران فیلم‌های سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه در کرمان اظهار کرد: «فیلم‌ها در دو نوبت در ساعت ۱۸ و ۲۰ در تماشاخانه پارس اکران می‌شود و حضور برای همه علاقمندان رایگان است».
وی افزود: «در این اکران‌ها تعداد ۳۷ فیلم از مجموع ۱۶ فیلم داستانی، سه مستند،۱۰ پویانمایی و هشت فیلم تجربی نمایش داده خواهد شد».
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان کرد: «برای اولین بار نشست‌های تخصصی فیلم کوتاه به صورت زنده و مستقیم از پردیس سینمایی ملت تهران از تاریخ ۱۹ تا ۲۳ آبان با همکاری و مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران دفتر کرمان و حوزه هنری کرمان در چهار نوبت از ساعت ۱۵ تا ۲۲:۳۰ برگزار می‌شود».
وی ادامه داد: «این نشست‌ها با عناوینی مانند فضاسازی در تصویر، رابطه‌ی دوربین و فیلمنامه، چیستی روایت، تصویرگرایی در تصویرسازی و … برگزار می‌شود».
علیزاده افزود: «این برنامه با هدف ایجاد عدالت فرهنگی – هنری و فراهم آوردن تسهیلات لازم برای استفاده‌ی سینماگران و علاقمندان به فیلم کوتاه و تجربه‌اندوزی هنرمندان استان که امکان حضور در تهران و شرکت در جشنواره را ندارند به‌صورت همزمان برگزار می‌شود». /پ