در ستاد مدیریت بحران پنج شهرستان جنوبی استان مطرح شد

سیل‌ ۵۰۰ خانه روستایی در رودبارجنوب را تخریب کرد

گروه جامعه – فرماندار رودبارجنوب گفت که ۵۰۰ منزل روستایی این منطقه در سیلاب‌های اخیر کاملا تخریب شده و غیرقابل استفاده هستند. او تاکید کرد ایجاد سد‌های بالادستی از ضروریات شهرستان رودبارجنوب است.
به گزارش فردای کرمان به تسنیم کرمان، محمود قانعی‌فرد در جلسه‌ی ستاد مدیریت بحران پنج شهرستان جنوبی استان کرمان که با حضور استاندار کرمان برگزار شد با اشاره به این‌که شهرستان رودبار در مواقع بارندگی دچار سیلاب و مشکلات زیادی می‌شود، بیان کرد: «حوزه‌ی آبریز دیگر شهرستان‌ها نیز در رودبارجنوب است».
وی با بیان این‌که در شروع بارندگی شرایط را از حالا بحران خارج کردیم لفزود: «در ساعات اولیه ۶۱ راه مسدود داشتیم که پنج دهانه‌ی پل در این شهرستان تخریب و ۲۴ آبنما نیز با مشکل روبه‌رو شدند».
فرماندار رودبارجنوب با اشاره به این‌که در حوزه‌ی راه آسیب‌های زیادی به این شهرستان وارد شده است گفت: «راه تمامی مناطق در این شهرستان به‌صورت موقت بازگشایی شده است».
وی با بیان این‌که در سطح شهرستان رودخانه‌های فصلی داریم که این مشکل بزرگی برای شهرستان و مناطق مسکونی ما وارد می‌کند افزود: «باید در این زمینه چاره‌ای اندیشیده شود».
قانعی‌فرد با اشاره به این‌که در حوزه‌ی برق در سیلاب‌های اخیر ۲۸ روستای ما قطعی برق داشتند که در همان ساعات اولیه مشکل آن‌ها برطرف شد اضافه کرد: «۵۰۰ منزل روستایی این منطقه در سیلاب‌های اخیر کاملا تخریب شده و غیرقابل استفاده هستند».
وی با بیان این‌که ایجاد سد‌های بالادستی از ضروریات این شهرستان است گفت: «بازگشایی مسیر پل‌ها و آبنماها در رودبار جنوب بسیار مورد اهمیت است و تعیین تکلیف پل‌ها باید در دستور کار قرار بگیرد».

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید