استاندار کرمان در اولین یادوارۀ شهدای عشایر:

شهادت وسیله‌ای ارزشمند برای اجرای حق و عدالت است

گروه جامعه – اولین یادواره‌ی سرداران، امیران و شهدای عشایر استان کرمان صبح امروز در مصلای جیرفت برگزار شد. استان کرمان ۱۷ شهرستان عشایرنشین دارد و از شش‌هزار و ۵۰۰ شهید استان، یک‌هزار و ۲۰۰ شهید متعلق به جامعه‌ی عشایری است.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا کرمان، استاندار کرمان در این آیین با اشاره به جایگاه عشایر در همه‌ی عرصه‌های انقلاب اسلامی گفت: «عشایر جمعیتی پر تلاش و زحمتکش هستند که نه تنها هیچ باری را بر دوش جامعه نمی‌گذارند بلکه در اقتصاد کشور نیز نقش بسزایی دارند».
محمدجواد فدایی افزود: «عشایر در حفظ مرزهای کشور، وحدت و یک‌پارچگی جامعه نقش داشتند و در حوزه‌ی شهادت، خدمت به انقلاب اسلامی و مشارکت در دفاع مقدس نقش مهم و ارزنده‌ای داشته‌اند».
وی بیان کرد: «جمعیت عشایری استان کرمان ۱۱۰ هزار نفر است که جمعیت عشایر نسبت به جمعیت استان ۳.۴ درصد است و هزار و ۲۰۰ شهید از شش‌هزار و ۵۰۰ شهید استان را تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند و بیش از ۱۸ درصد از شهدای استان کرمان از خانواده عشایر هستند».
عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با بیان این‌که عشایر بیشتر از سهم خودشان در دفاع از کشور در دوران دفاع مقدس حضور داشتند که جای مباهات است افزود: «عشایر استان کرمان نسبت به جمعیت عشایری کشور نیز در همه‌ی عرصه‌ها نقش ارزنده‌ای داشته‌اند، اگرچه ۹ درصد جمعیت عشایری کشور در استان کرمان هستند اما ۱۲ درصد شهدای عشایر کشور به استان کرمان تعلق دارند».
وی با بیان روایتی از پیامبر اکرم(ص) در باب جایگاه شهید و شهادت اضافه کرد: «پیامبر می‌فرمایند: هر کار نیکی که شما تصور کنید کاری بالاتر از آن وجود دارد تا زمانی که فردی در راه خدا شهید می‌شود و بعد از شهادت هیچ کار خوبی در درگاه خداوند نیست».
فدایی گفت: «شهادت هدف نیست و هیچ کدام از شهدای ما شهادت را هدف نداشتند بلکه یک وسیله‌ی ارزشمند برای اجرای حق و عدالت است و شهید کسی است که با نثار خود فساد را ریشه‌کن می‌کند و این مهم است و باید به این نکته توجه کنیم که شهادت برای جاری شدن حق و عدالت است و نباید این مهم را فراموش کرد». /پ

عکس: روابط عمومی استانداری کرمان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید