100 صنعتگر کرمانی آموزش قلم‌زنی روی مس را فراگرفتند

هنرمندان قلم‌زن بیمه می‌شوند

گروه جامعه – سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از آموزش ۱۰۰ هنرجو و صنعتگر صنایع‌دستی در رشته‌ی قلم‌زنی روی مس خبر داد و گفت که از سال آینده با ابلاغ اعتبارات جدید، هنرمندان این رشته تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان، کاظم حسین‌زاده اظهار کرد: «در حال حاضر استان کرمان دارای ۵۰۰ هنرمند قلم‌زن روی مس است که ۱۰۰ نفر از آن‌ها در سال جاری آموزش دیده‌اند».
وی با بیان این‌که افراد علاقمند به آموزش قلم‌زنی می‌توانند از آموزش‌های لازم بهره‌مند شوند، افزود: «آموزش‌های صنایع‌دستی تحت نظارت معاونت صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی استان کرمان انجام می‌گیرد».
حسین‌زاده به حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی اشاره کرد و گفت: «از سال آینده با ابلاغ اعتبارات جدید می‌توانیم تسهیلات مناسبی را در اختیار هنرمندان قلم‌زنی روی مس قرار دهیم و آن‌ها را از پوشش بیمه‌ای بهره‌مند سازیم».
وی ادامه داد: «بیشترین تعداد هنرمند قلم‌زن روی مس در استان کرمان در شهرهای رفسنجان، شهربابک، کرمان، سرچشمه و راین حضور دارند».
سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان خاطرنشان کرد: «مهران رضاپور، ریاض برهان‌نژاد، مرجان جعفر‌زاده و حمید ابراهیمی از هنرمندان و پیشکسوت‌های قلم‌زنی روی مس در استان کرمان هستند که آثار گران‌بهایی را تولید کرده‌اند». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید