استاندار کرمان:

قوانین کلی کشور مانع توسعه می‌شود

گروه جامعه – استاندار کرمان با بیان این‌که قوانین کلی کشور مانع توسعه‌ی استان شده است گفت: «نیازمند بازنگری قوانین در بخش‌های مختلف به‌ویژه سرمایه‌گذاری هستیم».
به گزارش فردای کرمان به نقل از تسنیم کرمان، محمدجواد فدایی در شورای اندیشه‌ورزی بسیج کارمندان استان کرمان بیان کرد: «یکی از توقعات هیئت‌های اندیشه‌ورز بسیج ارائه‌ی راهکارها است».
وی با بیان این‌که خدمت به مردم قطعا بسیار اهمیت دارد اما باید اقداماتی انجام داد که کار آن‌ها در ادارات تسهیل شود افزود: «بخش عمده‌ای از معطلی مردم در ادارات در بحث قوانین است».
استاندار کرمان با اشاره به این‌که در بسیاری از کارها قانون اجازه نمی‌دهد که کار مردم زودتر حل شود و نیاز به اخذ استعلامات و مجوزهای متفاوت دارد اضافه کرد: «نیازمند بازنگری قوانین در بخش‌های مختلف به‌ویژه سرمایه‌گذاری هستیم».
وی با بیان این‌که استان کرمان یک استان پهناور و دارای شرایط خاص است و قوانین کلی کشور مانع توسعه می‌شود گفت: «نیاز است که مقررات و قوانین به‌صورت منطقه‌ای نیز لحاظ شود تا توسعه اتفاق بیافتد».
فدایی با اشاره به این‌که بخش عمده‌ای از مشکلات استان در بحث زمین‌های کشاورزی است، یادآور شد: «کشاورزان کرمانی سال‌ها روی این زمین‌ها کشاورزی کرده‌اند و امروز این زمین‌ها را اراضی ملی اعلام کردند و کشاورز از بسیاری از تسهیلات باز مانده است».
وی با بیان این‌که هر مسئولی که به جنوب استان سفر می‌کند مردم همین مشکل را به او می‌گویند و حل هم نمی‌شود چون قانون است گفت: «قوانین و مقررات باید متناسب با شرایط جامعه و منطقه وضع شود تا بتوان نتیجه گرفت». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید