معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد

ابتلای ۳ کودک کردستانی به ویروس کرونا

گروه جامعه – معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ابتلای سه کودک ۵، ۶ و ۸ ساله‌ به ویروس کرونا خبر داد و گفت: «با توجه به این‌که این بیماری در کشور چین شروع ‌شده تمام اطلاعات و یافته‌ها بر این اساس بوده که کودکان زیر ۱۰ مبتلا نمی‌شوند و مرگ‌ومیر زیر ۱۵ سال ندارد اما متأسفانه با تغییر ویروس کرونا در کشورهای مختلف شاهد این بوده‌ایم که در کشورهای اروپا و آمریکای شمالی ابتدا این ویروس در کودکان مشاهده‌ شده است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا سراسری، هومن قصری اظهار کرد: «با توجه به اعلام آمارها از زمان شیوع ویروس کرونا در کردستان تاکنون سه کودک پنج، شش و هشت ساله مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان بعثت سنندج بستری و تحت درمان هستند».
وی افزود: «با توجه به این‌که این بیماری در کشور چین شروع ‌شده تمام اطلاعات و یافته‌ها بر این اساس بوده که کودکان زیر ۱۰ مبتلا نمی‌شوند و مرگ‌ومیر زیر ۱۵ سال ندارد اما متأسفانه با تغییر ویروس کرونا در کشورهای مختلف شاهد این بوده‌ایم که در کشورهای اروپا و آمریکای شمالی ابتدا این ویروس در کودکان مشاهده‌ شده است».
قصری به مردم استان توصیه کرد تمام نکات مسائل بهداشت فردی که این روزها به‌طور مکرر تکرار شده باید کودکان نیز رعایت کنند به‌خصوص در این شرایط که مدرسه و مهدکودک‌ها تعطیل است از حضور کودکان در کوچه‌ها و خیابان‌ها جلوگیری شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، خاطرنشان کرد: «والدین باید شست‌وشوی دست و مسائل ایمنی و بهداشتی کودکان را مدنظر بگیرند و از بوسیدن کودکان توسط افرادی که مبتلابه سرماخوردگی هستند ممانعت کنند چراکه ممکن است بیماری از فرد ناقل منتقل شود».
وی یادآور شد: «در حال حاضر ۱۴۴ نفر در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند و با اقدامات کادر پزشکی و درمانی در استان کردستان ۱۰۳ نفر از مبتلایان به کرونا علاوه بر مدت بستری در بیمارستان ۱۴ روز هم در قرنطینه حضور داشتند و سلامت خود را باز یافته و به زندگی بازگشتند». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید