بنا به پیش‌بینی هواشناسی؛

روز یکشنبه باران شدیدی در کرمان می‌بارد

گروه جامعه – بارش‌های بهاری همچنان در کشور ادامه دارد. بنا به اعلام سازمان هواشناسی از بعد از ظهر روز جمعه (۸ فروردین) سامانه‌ی بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود. طی فعالیت این سامانه، روز یکشنبه (۱۰ فروردین) در کرمان باران شدیدی می‌بارد. امروز هم کرمان شاهد بارش‌های رگباری خواهد بود.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا سراسری، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که امروز (۷ فروردین) بارش‌ها در کردستان و کرمانشاه به صورت رگباری و بین ۳۰ تا ۴۰ میلی‌متر پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: «در سایر استان‌های حاشیه‌ی زاگرس از جمله فارس و کرمان بارش‌های رگباری خواهیم داشت».
صادق ضیاییان افزود: «از بعد ازظهر روز جمعه (۸ فروردین) سامانه‌ی بارشی جدیدی از سمت شمال غرب به کشور وارد می‌شود و سبب وقوع بارش در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، اصفهان، مرکزی و لرستان می‌شود. حجم بارش‌ها در این استان‌ها نیز بین ۲۰ تا ۴۰ میلیمتر است».
وی با بیان این‌که طی روز یکشنبه (۱۰ فروردین) این سامانه‌ی بارشی بیشتر نقاط کشور را در برمی‌گیرد، گفت: «استان‌های پر خطر از نظر حجم بارش طی روز شنبه (۹ فروردین) استان‌های چهارمحال و بختیاری، نیمه‌ی شرقی خورستان و جنوب و شرق لرستان خواهند بود، چراکه حجم بارش در این نقاط بین ۴۰ تا ۸۰ میلیمتر پیش‌بینی می‌شود».
به گفته وی، روز یکشنبه (۱۰ فروردین) نیز بارش‌ها ادامه خواهد داشت و در استان‌های فارس، شرق خوزستان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد شدت بیشتری دارد.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: «طی فعالیت این سامانه‌ی بارشی، وزش باد شدید در بیشتر استان‌های کشور به‌ویژه جنوب غرب، مرکز و شرق پیش‌بینی می‌شود».
ضیاییان در پایان تاکید کرد: «طی این مدت از هرگونه فعالیت کوهنوردی خودداری شود». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید