وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد:

سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان با یک‌ماه تاخیر

فردای کرمان – گروه جامعه: وزیر آموزش و پرورش گفت: «طرح غربالگری و سنجش نوآموزان در بدو دبستان طرحی مدرن و باارزش است و البته امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا با یک‌ماه تاخیر برگزار می‌شود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا سراسری، محسن حاجی‌میرزایی در سی‌ودومین جلسه‌ی شورای سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهار کرد: «در این جلسه با ارائه‌ی گزارش عملکرد سازمان آموزش و پرورش استثنایی تصویر خوبی از اقدامات سازمان منعکس شد که معطوف به اهداف و برنامه‌های اصلی سازمان بود».
وی بر آموزش مهارت‌ها به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه تاکید کرد و افزود: «بسته‌های تحولی در نظر گرفته‌شده جهت‌گیری‌های روشنی به سمت هدف‌های روشن و مشخص دارد و اجرای آن‌ها تحولات خوبی در آموزش کودکان با نیازهای ویژه به همراه دارد».
وزیر آموزش و پرورش با بیان این‌که سیاست تلفیقی طرح خوبی است که دانش‌آموزان با نیازهای ویژه را برای حضور در اجتماع آماده می‌کند، گفت: «طرح مهارت‌آموزی در مدارس استثنایی که ریاست جمهوری نیز بارها بر اجرای آن تاکید کرده‌اند مورد توجه قرار گیرد و پیگیری شود».
وی اضافه کرد: «طرح غربالگری و سنجش نوآموزان در بدو دبستان طرحی مدرن و باارزش است و البته امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا با یک‌ماه تاخیر برگزار می‌شود».
حاجی‌میرزایی تاکید کرد: «لازم است با تعامل و ارتباطات، فضای مناسب‌تری برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه فراهم کنیم تا خاطر خانواده‌ها جمع باشد که فرزندان‌شان از خدمات آموزشی و پرورشی خوبی برخوردار هستند». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید