25 آذر سال جاری؛

دومین جشنواره رسانه و عدالت در کرمان برگزار می‌شود

گروه جامعه – به منظور گسترش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم از رویدادهای حوزه قضایی استان برای جلب اعتماد عمومی دومین جشنواره انتخاب مطبوعات برتر در حوزه قضایی استان کرمان با عنوان رسانه و عدالت ۲۵ آذر سال جاری برگزار می‌شود.
به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان؛‎ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: «این جشنواره توسط دادگستری کل استان کرمان و با همکاری برخی ادارات از جمله ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال و جنوب استان، صدا و سیمای مرکز کرمان، سپاه ثارالله، خانه‌های مطبوعات استان، بسیج رسانه، کانون‌های کارشناسان، وکلا و کارشناسان رسمی قوه، سردفتران اسناد رسمی و دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برگزار می‌شود».
اسلامی با اشاره به مهم‌ترین اهداف جشنواره افزود: «ایجاد رقابت سالم و اصولی در بین اصحاب مطبوعات در حوزه قضایی و حقوقی، توسعه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از رویدادهای حوزه قضایی استان برای جلب اعتماد عمومی، ایجاد زمینه‌ی آموزش و بالابردن آگاهی‌های حقوقی و قضایی مردم و ایجاد انگیزه و رغبت در بین صاحبان رسانه در حوزه‌ی قضایی از مهم‌ترین اهداف این جشنواره است».
وی گفت: «تلاش برای ارتقای سطح علمی و حرفه‌ای اصحاب رسانه در حوزه‌ی قضایی و حقوقی، کشف و شناسایی استعدادها و پتانسیل‌های خبری و رسانه‌ای استان، حمایت از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و نویسندگان، فعال‌سازی رسانه‌ها و استفاده‌ی بهینه از فرصت‌های رسانه‌ای در جهت کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم از دیگر اهداف این جشنواره است».

اسلامی با اعلام این‌که این جشنواره در سه رشته‌ی خبر، گزارش و مصاحبه برگزار می‌شود، افزود: «سعی داریم با برگزاری این جشنواره از تلاش‌ها و خدمات صاحبان رسانه در استان که در کاهش وقوع جرم موثر بودند تقدیر و تشکر کنیم».
وی گفت: «برنامه‌ها و رویدادهای دستگاه‌های قضایی، پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی و نقش وکیل و کانون وکلای رسمی دادگستری، کارشناسان و کانون کارشناسان رسمی دادگستری، وکیل و مرکز امور کارشناسان و مشاوران قوه قضاییه، کارشناس و مرکز امور کارشناسان و مشاوران قوه قضاییه، دفاتر اسناد رسمی، کانون سردفتران و دفتریاران و نقش دفاتر خدمات الکترونیک در کاهش دعاوی و ورود پرونده به محاکم از موضوعات این جشنواره است».
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با اعلام این‌که زمان برگزاری جشنواره و اعلام نفرات برتر ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ خواهد بود، افزود: «متقاضیان از تاریخ ۱۵ مهرماه تا ۳۰ مهرماه ۹۷ مهلت دارند آثار خود را تحویل دهند و در تاریخ یک آبان ماه تا ۳۰ آبان ماه ۹۷ داوری آثار انجام می‌شود».
اسلامی به جوایز این جشنواره اشاره کرد و گفت: «به مطبوعات اول تا سوم هر گروه شامل روزنامه‌های محلی،هفته‌نامه‌ها، دوهفته‌نامه‌ها و ماهنامه‌های محلی، نمایندگی روزنامه‌های سراسری، خبرگزاری‌های استانی، و پایگاه‌های خبری استانی در هر رشته جوایز نقدی، لوح سپاس و تندیس دومین جشنواره انتخاب رسانه‌های برتر دستگاه قضایی رسانه و عدالت اهداء می‌شود. همچنین به خبرنگاران برتر در هر رشته و هر گروه نیز جوایز، لوح سپاس و تندیس اهدا می‌شود».
وی افزود: «متقاضیان لازم است آثار خود را براساس فراخوان به صورت فایل پی دی اف به نشانی پست الکترونیکی Edalat.kr.96@gmail.com تا ۳۰ مهرماه ۱۳۹۷ ارسال کنند».